Dekabrın 29-da Heydər Əliyev Fondu Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramları ərəfəsində “Buta” sarayında uşaqlar üçün ənənəvi şənlik təşkil edib.
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, nəvəsi, Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva uşaqların bayram şənliyində iştirak ediblər.
Uşaqlar şənliyin keçirildiyi əyləncə məkanına onlar üçün ayrılmış avtobuslarla gətirildilər. Xüsusi zövqlə bəzədilən və balacaların ixtiyarına verilən bu məkanda uşaqları sevindirmək üçün nağıllar aləmindəki kimi ab-hava yaradılmışdı. Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə hər il Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı ərəfəsində uşaq evlərinin, internat məktəblərinin sakinləri və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar üçün şənlik təşkil edilir. Bu il də istisna olmadı.
Bayram şənliyi ulu öndər Heydər Əliyevin, Prezident İlham Əliyevin və Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın uşaqlarla görüşlərindən, gənc nəslə diqqət və qayğısından bəhs edən videoçarxın nümayişi ilə başlayıb.
Şənlik iştirakçılarına yeni tərtibatda hazırlanan proqram təqdim edilib.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva uşaqların sevinc və fərəhini bölüşüb, onlarla səmimi söhbət edib.

The Heydar Aliyev Foundation organizes a traditional festivity for children
On December 29, the Heydar Aliyev Foundation organized a traditional festivity at Buta Palace for children, on the eve of the World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year holidays.
First Vice-president of the Republic of Azerbaijan, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva, her grandchild, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, and Arzu Aliyeva attended the festivity.
Children arrived at the venue where the festivity had to take place by specially allocated buses. A fairy-tale-like environment was created for the children in a place decorated to special taste and placed at children’s disposal, in order to please children. Following First Vice-president Mehriban Aliyeva’s initiative, each year, on the eve of the World Azerbaijanis Solidarity Day and the Ney Year holidays, festivities are arranged for children from children homes, boarding schools, and for those in need of special care. This tradition was maintained this year too.
The festivity started by a show of a video footage about the meetings of national leader Heydar Aliyev, President Ilham Aliyev and President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva with children, and care and attention shown by them towards children.