Dekabrın 29-da Heydər Əliyev Fondu Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramları ərəfəsində “Buta” sarayında uşaqlar üçün ənənəvi şənlik təşkil edib.
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, nəvəsi, Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva uşaqların bayram şənliyində iştirak ediblər.
Uşaqlar şənliyin keçirildiyi əyləncə məkanına onlar üçün ayrılmış avtobuslarla gətirildilər. Xüsusi zövqlə bəzədilən və balacaların ixtiyarına verilən bu məkanda uşaqları sevindirmək üçün nağıllar aləmindəki kimi ab-hava yaradılmışdı. Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə hər il Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı ərəfəsində uşaq evlərinin, internat məktəblərinin sakinləri və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar üçün şənlik təşkil edilir. Bu il də istisna olmadı.
Bayram şənliyi ulu öndər Heydər Əliyevin, Prezident İlham Əliyevin və Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın uşaqlarla görüşlərindən, gənc nəslə diqqət və qayğısından bəhs edən videoçarxın nümayişi ilə başlayıb.
Şənlik iştirakçılarına yeni tərtibatda hazırlanan proqram təqdim edilib.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva uşaqların sevinc və fərəhini bölüşüb, onlarla səmimi söhbət edib.

Фонд Гейдара Алиева организовал традиционное праздничное веселье для детей
29 декабря Фонд Гейдара Алиева накануне праздников – Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года организовал во Дворце «Бута» традиционное веселье для детей.
В праздничном веселье для детей приняли участие Первый вице-президент Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева, ее внучка, вице-президент Фонда Лейла Алиева и Арзу Алиева.
На место, где проходило веселье, детей привезли на специально выделенных автобусах. Чтобы порадовать малышей, на этом украшенном с особым вкусом пространстве, переданном в их распоряжение, была создана сказочная атмосфера. По инициативе Первого вице-президента Азербайджана Мехрибан Алиевой ежегодно накануне Дня солидарности азербайджанцев мира и новогоднего праздника организуется веселье для воспитанников детских домов, школ-интернатов и детей, нуждающихся в особой заботе. Не стал исключением и этот год.
Праздничное веселье началось с показа видеоролика, повествующего о встречах великого лидера Гейдара Алиева, Президента Ильхама Алиева и президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой с детьми, их внимании и заботе о молодом поколении.
Участникам торжества была представлена программа, подготовленная в новом оформлении.
Мехрибан Алиева разделила радость детей, тепло побеседовала с ними.
Мехрибан Алиева выступила на празднике.
По окончании веселья каждому участнику были вручены праздничные подарки, подготовленные Фондом Гейдара Алиева.