14.03.2011Martın 14-də Beynəlxalq Muğam Mərkəzində “Muğam aləmi” II Beynəlxalq muğam festivalının təntənəli açılış mərasimi olmuşdur.
Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban xanım Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva iştirak etmişlər.
Beynəlxalq festivalın prezidenti, Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva tədbiri açaraq çıxış edib.
Hökumət rəsmilərinin, Milli Məclisin deputatlarının, Azərbaycanda akkreditə olunmuş diplomatik korpusun nümayəndələrinin, tanınmış mədəniyyət və incəsənət xadimlərinin iştirak etdikləri tədbir geniş konsert proqramı ilə davam etmişdir.
Festivalın açılış mərasimində ABŞ, Türkiyə, Çin, İran, Özbəkistan, İraq, İordaniya, Küveyt, Mərakeş və digər ölkələrdən gəlmiş qonaqlar da iştirak etmişlər.

14.03.2011II International Mugham Festival ‘World of Mugham’ was solemnly opened at the International Mugham Centre in Baku, March 14.
Mrs Mehriban Aliyeva, the President of Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, MP, and Vice-President of Heydar Aliyev Foundation Leila Aliyeva attended the event.
President of the International Festival, First Lady of Azerbaijan Mehriban Aliyeva delivered a welcoming address in the event.
The event attended by governmental officials, MPs, representatives of the diplomatic corps, renowned figures of art and culture continued with a large concert.
Guests from the US, Turkey, China, Uzbekistan, Iraq, Jordan, Kuwait, Morocco and other countries were present in the ceremony.