İsmayıllı rayonunun İvanovka kəndindəki Mədəniyyət Sarayı əsaslı təmirdən sonra istifadəyə verilib
14.09.2019Sentyabrın 14-də İsmayıllı rayonunun İvanovka kəndindəki Mədəniyyət Sarayının əsaslı təmirdən sonra açılışı olub.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva və qızı Leyla Əliyeva açılışda iştirak ediblər.
İvanovkalılar Mehriban Əliyevanı duz-çörəklə qarşıladılar.
Mehriban Əliyeva: Sizin İvanovka kəndində olmağıma çox şadam. Sizin yanınıza həmişə böyük məmnuniyyətlə gəlirəm.
Nikitin adına kollektiv təsərrüfatın Müşahidə Şurasının sədri Olqa Jabina: Salam. Xoş gəlmisiniz.
Milli geyimli qızlar: Bizim çörəyimizin dadına baxın.
Mehriban Əliyeva: Məmnuniyyətlə.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva və qızı Leyla Əliyeva çörəyin dadına baxdılar.
Mehriban Əliyeva: Sizin yeməkləriniz həmişə ləzizdir.
Birinci vitse-prezident Mədəniyyət Sarayında yaradılan şəraitlə tanış oldu.
Mədəniyyət müəssisəsinin musiqi kollektivi ilə görüşən Mehriban Əliyeva dedi: Salam. Sizi Mədəniyyət Sarayının istifadəyə verilməsi münasibətilə təbrik edirəm. Sizin yanınıza qonaq gələndə həmişə xoşbəxt oluram.
Sonra Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Mədəniyyət Sarayının musiqi kollektivinin ifalarını dinlədi.
İvanovka Mədəniyyət Sarayı 1985-ci ildə tikilib. Binada uzun müddət əsaslı təmir işləri aparılmadığından yararsız vəziyyətə düşmüşdü və mədəniyyət müəssisəsi fəaliyyətini dayandırmaq məcburiyyətində qalmışdı. Prezident İlham Əliyevin 2018-ci ilin sentyabrında imzaladığı Sərəncama əsasən İvanovka kənd Mədəniyyət Sarayının əsaslı təmiri, zəruri avadanlıq və inventarlarla təmin edilməsi üçün Prezidentin Ehtiyat Fondundan İsmayıllı Rayon İcra Hakimiyyətinə 2,5 milyon manat vəsait ayrıldı, binanın əvvəlki memarlıq üslubu saxlanmaqla əsaslı təmir edildi. Burada akt, banket zalları, musiqi məktəbinin fəaliyyət göstərdiyi otaqlar, rəqs salonu, kitabxana əvvəlki görkəmi saxlanılmaqla əsaslı təmir olundu.
Olqa Jabina: Bu, bizə gözəl hədiyyədir. İndi bizim nəinki çörəyimiz, bu mahnılarımız da var. Çox sağ olun.

В селе Ивановка Исмаиллинского района после капитального ремонта открылся Дворец культуры
14.09.201914 сентября состоялось открытие после капитального ремонта Дворца культуры в селе Ивановка Исмаиллинского района.
В открытии приняли участие Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева и ее дочь Лейла Алиева.
Жители села Ивановка встретили Мехрибан Алиеву хлебом-солью.
Мехрибан Алиева: Очень рада находиться в вашем селе Ивановка. Каждый раз приезжаешь сюда с огромным удовольствием.
Председатель Наблюдательного совета коллективного хозяйства имени Никитина Ольга Жабина: Здравствуйте. Добро пожаловать.
Мехрибан Алиева: Спасибо.
Девушки в национальной одежде: Отведайте наш каравай.
Мехрибан Алиева: С удовольствием.
Первый вице-президент Мехрибан Алиева и ее дочь Лейла Алиева попробовали хлеб.
Мехрибан Алиева: У вас всегда все вкусно.
Первый вице-президент ознакомилась с условиями, созданными во Дворце культуры.
Встретившись с музыкальным коллективом учреждения культуры, Мехрибан Алиева сказала: Здравствуйте. Поздравляю вас с новым Дворцом культуры. Всегда счастлива быть у вас в гостях.
Затем Первый вице-президент Мехрибан Алиева послушала исполнение музыкального коллектива Дворца культуры.
Дворец культуры в Ивановке был построен в 1985 году. Из-за того, что в здании долгое время не проводился капитальный ремонт, оно пришло в непригодное состояние, и учреждение культуры было вынуждено приостановить деятельность. Согласно Распоряжению, подписанному Президентом Ильхамом Алиевым в сентябре 2018 года, из резервного фонда Президента Исполнительной власти Исмаиллинского района были выделены средства в размере 2,5 миллиона манатов на капитальный ремонт Дворца культуры села Ивановка, оснащение его необходимым оборудованием и инвентарем, здание было капитально отремонтировано с сохранением прежнего архитектурного стиля. Здесь с сохранением прежнего облика были капитально отремонтированы актовый и банкетный залы, помещения, в которых действует музыкальная школа, танцевальный зал, библиотека.
Ольга Жабина: Это прекрасный подарок нам. Теперь у нас есть не только хлеб, есть и песни. Большое спасибо.