Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva İsmayıllı şəhərində uşaq bağçasının açılışında iştirak edib
14.09.2019Sentyabrın 14-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva və qızı Leyla Əliyeva İsmayıllı şəhərinin Vahab Osmanov küçəsində inşa olunan yeni uşaq bağçasının açılışında iştirak ediblər.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva bağçada yaradılan şəraitlə tanış oldu.
İsmayıllı şəhərində məktəbəqədər yaşlı uşaqların sayı 2300 nəfərdir ki, onlardan 195 nəfəri məktəbəqədər təhsilə cəlb olunub. Məsələnin həlli məqsədilə Prezident İlham Əliyevin ötən ilin avqustunda imzaladığı Sərəncamla İsmayıllı şəhəri ərazisində yeni 100 yerlik uşaq bağçası binasının tikintisinə Prezidentin Ehtiyat Fondundan İsmayıllı Rayon İcra Hakimiyyətinə 1,5 milyon manat vəsait ayrılmışdı. Üçmərtəbəli uşaq bağçasının binasında 5 qrupun fəaliyyət göstərməsi üçün lazımi şərait yaradılıb, bütün otaqlar müasir avadanlıqla təchiz edilib. Bağçanın həyətində yaşıllaşdırma işləri görülüb.

Первый вице-президент Мехрибан Алиева приняла участие в открытии детского сада в городе Исмаиллы
14.09.201914 сентября Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева и ее дочь Лейла Алиева приняли участие в открытии нового детского сада, построенного на улице Вахаба Османова в городе Исмаиллы.
Первый вице-президент Мехрибан Алиева ознакомилась с условиями, созданными в детском саду.
Число детей дошкольного возраста в городе Исмаиллы составляет 2300 человек, 195 из них привлечены к дошкольному образованию. С целью решения вопроса Распоряжением, подписанным Президентом Ильхамом Алиевым в августе прошлого года, из резервного фонда Президента Исполнительной власти Исмаиллинского района были выделены средства в размере 1,5 миллиона манатов на строительство нового детского сада на 100 мест в городе Исмаиллы. В трехэтажном здании детского сада созданы необходимые условия для деятельности пяти групп, все помещения оснащены необходимым оборудованием. Во дворе детского сада проведено озеленение.