Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin N saylı hərbi hissəsində müddətli həqiqi hərbi xidmət qulluqçularının ehtiyata buraxılması mərasimi keçirilib
01.07.2019“Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının 2019-cu il iyulun 1-dən 30-dək müddətli həqiqi hərbi xidmətə çağırılması və müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçularının ehtiyata buraxılması haqqında” Prezident İlham Əliyevin 2019-cu il 3 iyun tarixli Sərəncamına uyğun olaraq Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin N saylı hərbi hissəsində müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçularının ehtiyata buraxılması mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva iştirak edib.
Mərasim əsgərlərin meydana gəlməsi ilə başlayıb.
Sonra döyüş bayrağı meydana gətirilib.
Xidməti vəzifələrin icrası zamanı fərqlənən əsgərlərə Fəxri Fərman, xatirə hədiyyələri və valideynlərinə təşəkkür məktubları təqdim olunub.
Bu günün Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin Əlahiddə Alayının şəxsi heyəti üçün əlamətdar gün olduğunu deyən Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi, general-leytenant Əli Nağıyev həqiqi hərbi xidməti başa vuran əsgərləri və onların valideynlərini təbrik edib, hərbi xidmət zamanı əsgərlərin hərbin sirlərinə dərindən yiyələndiklərini vurğulayıb.

A ceremony of transferring compulsory military servants at the Military Unit N of the State Security Service to the reserve takes place
01.07.2019A ceremony of transferring compulsory military servantsat the Military Unit N of the State Security Service to the reserve took place, following the Resolution “On drafting citizens of the Republic of Azerbaijan for a compulsory military service and transferring compulsory military servantsto the reserve, from July 1st to July 30th” of the President of the Republic of Azerbaijan, dated June 3, 2019.
The ceremony started with the arrival of soldiers to the square.
Then, a battle flag was brought to the square.
Those soldiers who had distinguished themselves in performing their service duties were presented Honorary citations, keepsakes, and letters of thanks to parents.
Saying that this was a significant day for the staff of the Detached Regiment of the State Security Service, head of the State Security Service, lieutenant-general Ali Naghiyev congratulated those soldiers who had completed their military service, and their parents, noting that in the course of their military service, the soldiers have profoundly mastered military secrets.