Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin N saylı hərbi hissəsində müddətli həqiqi hərbi xidmət qulluqçularının ehtiyata buraxılması mərasimi keçirilib
01.07.2019“Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının 2019-cu il iyulun 1-dən 30-dək müddətli həqiqi hərbi xidmətə çağırılması və müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçularının ehtiyata buraxılması haqqında” Prezident İlham Əliyevin 2019-cu il 3 iyun tarixli Sərəncamına uyğun olaraq Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin N saylı hərbi hissəsində müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçularının ehtiyata buraxılması mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva iştirak edib.
Mərasim əsgərlərin meydana gəlməsi ilə başlayıb.
Sonra döyüş bayrağı meydana gətirilib.
Xidməti vəzifələrin icrası zamanı fərqlənən əsgərlərə Fəxri Fərman, xatirə hədiyyələri və valideynlərinə təşəkkür məktubları təqdim olunub.
Bu günün Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin Əlahiddə Alayının şəxsi heyəti üçün əlamətdar gün olduğunu deyən Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi, general-leytenant Əli Nağıyev həqiqi hərbi xidməti başa vuran əsgərləri və onların valideynlərini təbrik edib, hərbi xidmət zamanı əsgərlərin hərbin sirlərinə dərindən yiyələndiklərini vurğulayıb.

В Н-ской воинской части Службы государственной безопасности состоялась церемония увольнения в запас военнослужащих срочной действительной военной службы
01.07.2019В соответствии с Распоряжение Президента Ильхама Алиева «О призыве с 1 по 30 июля 2019 года граждан Азербайджанской Республики на срочную действительную военную службу и увольнении в запас военнослужащих срочной действительной военной службы» от 3 июня 2019 года в N-ой воинской части Службы государственной безопасности состоялась церемония увольнения в запас военнослужащих срочной действительной военной службы.
Церемония началась выходом солдат на плац.
Затем на плац было вынесено боевое знамя.
Солдатам, отличившимся при исполнении служебных обязанностей, были вручены почетные грамоты, памятные подарки и благодарственные письма родителям.
Отметив, что сегодня знаменательный день для личного состава Отдельного полка Службы государственной безопасности, начальник СГБ, генерал-лейтенант Али Нагиев поздравил солдат, завершивших действительную военную службу, и их родителей, подчеркнул, что во время военной службы солдаты глубоко усвоили секреты военного дела.
Затем прозвучал государственный гимн.
После этого личный состав торжественным маршем прошел перед трибуной.
Затем Первый вице-президент Мехрибан Алиева встретилась с родителями, участвующими в мероприятии, побеседовала с ними.