Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva iftar mərasimində iştirak edib
23.05.2019Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bakının Xəzər rayonunun Mərdəkan qəsəbəsindəki Pir Həsən ziyarətgahında təşkil olunan iftar mərasimində iştirak ediblər.
Mehriban Əliyeva və Leyla Əliyeva bu yaxınlarda həmin ziyarətgahda olarkən iftar süfrəsinə dəvət edilmişdilər.
İftar mərasiminə toplaşanlar Azərbaycandakı sosial-iqtisadi inkişafa, əmin-amanlığa görə təşəkkürlərini bildiriblər. Onlar Prezident İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın ölkəmizim inkişafı istiqamətində gördükləri işləri yüksək qiymətləndiriblər, belə mərasimlərin tezliklə Qarabağda da keçiriləcəyinə əminliklərini ifadə ediblər.
Mehriban Əliyeva Xəzər rayonunun sakinləri ilə görüşməkdən şad olduğunu bildirib, müqəddəs Ramazan ayında onların dualarının qəbul olunmasını və Allah-Təalanın ölkəmizi hər zaman qorumasını arzulayıb.

23.05.2019First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva and Vice-president of the Foundation Leyla Aliyeva attended the Iftar ceremony arranged in Pir Hassan shrine in Mardakan settlement, Khazar district, Baku city.
Mehriban Aliyeva and Leyla Aliyeva had been recently invited to an Iftar table while on a visit to that shrine.
Those gathered around the Iftar table thanked for the social and economic development and peace in Azerbaijan. They highly appreciated the works carried out by President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva for the advancement of the country, expressing a hope such ceremonies would soon be held in Garabagh.
Mehriban Aliyeva said she was delighted in meeting with residents of Khazar district, wishing their prayers to be heard in Ramadan month, and God always protect Azerbaijan.