Heydər Əliyev Mərkəzində “Azərbaycana sevgi ilə” konsert proqramı təqdim olunub
Mayın 11-də Heydər Əliyev Mərkəzində opera sənətinin tanınmış nümayəndələri Anna Netrebko, Yusif Eyvazov və Elçin Əzizovun iştirakı ilə “Azərbaycana sevgi ilə” konsert proqramı təqdim edilib.
Anşlaqla keçən konserti izləyənlər arasında Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva da olub.
Müxtəlif operalardan ariyaların daxil olduğu konsert proqramında ifaçıları Fuad İbrahimov və Murtuza Bülbülün dirijorluğu ilə Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri müşayiət edib.

В Центре Гейдара Алиева представлена концертная программа «С любовью к Азербайджану»
11 мая в Центре Гейдара Алиева была показана концертная программа «С любовью к Азербайджану» с участием известных представителей оперного искусства Анны Нетребко, Юсифа Эйвазова и Эльчина Азизова.
Среди зрителей концерта, прошедшего с аншлагом, были Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева.
Выступавших на концерте, в программу которого вошли арии из различных опер, сопровождал Азербайджанский государственный симфонический оркестр имени Узеира Гаджибейли под управлением дирижеров Фуада Ибрагимова и Муртузы Бюльбюля.