Rusiya Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko ilə görüş
12.04.2019Aprelin 12-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko ilə görüşüb.
Mehriban Əliyeva Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenkonu Azərbaycanda səmimi qəlbdən salamlayaraq, onun ölkəmizdə hər zaman arzuedilən qonaq olduğunu deyib. Rusiyalı qonağı yubileyi və təltif edildiyi mükafatlar münasibətilə təbrik edib, Valentina Matviyenkoya möhkəm cansağlığı, gələcək fəaliyyətində yeni nailiyyətlər arzulayıb. Rusiya Federal Məclisi Federasiya Şurası sədrinin gördüyü işlərin əhəmiyyətini xüsusi vurğulayıb, bu fəaliyyətin Azərbaycan ilə Rusiya arasında dostluq əlaqələrinin daha da möhkəmlənməsinə mühüm töhfə olduğunu söyləyib.
Azərbaycanda yenidən olmaqdan məmnunluğunu ifadə edən Valentina Matviyenko, ölkəmizə həmişə xoş niyyətlə gəldiyini söyləyib. Qonaq Azərbaycanda göstərilən qonaqpərvərliyə və diqqətə görə minnətdarlığını bildirib. Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə görüşdüyünü, bu görüşün onun üçün böyük şərəf olduğunu bildirib. Prezident İlham Əliyev ilə Azərbaycan-Rusiya əlaqələrinin gələcək inkişafına dair fikir mübadiləsinin aparıldığını qeyd edib.

Встреча с председателем Совета Федерации России Валентиной Матвиенко
12 апреля Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева встретилась с председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко, находящейся с визитом в нашей стране.
Тепло поприветствовав председателя Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентину Матвиенко в Азербайджане, Первый вице-президент Мехрибан Алиева сказала, что она всегда является желанным гостем в нашей стране. Мехрибан Алиева поздравила российскую гостью с юбилеем и полученными ею наградами, пожелала Валентине Матвиенко крепкого здоровья, новых успехов в дальнейшей деятельности. Первый вице-президент особо подчеркнула значение работы, проводимой председателем Совета Федерации Федерального Собрания России, сказала, что эта деятельность вносит важный вклад в дальнейшее укрепление дружественных связей между Азербайджаном и Россией.
Выразив удовлетворение очередным посещением Азербайджана, Валентина Матвиенко отметила, что всегда приезжает в нашу страну с добрыми намерениями. Гостья выразила признательность за гостеприимство и внимание, оказанные в Азербайджане. Председатель Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентина Матвиенко отметила, что встретилась с Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым и эта встреча является высокой честью для нее. Гостья сообщила, что провела с Президентом Ильхамом Алиевым обмен мнениями о будущем развитии азербайджано-российских связей.