Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Rusiya Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko ilə görüşüb
Aprelin 12-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko ilə görüşüb.
Mehriban Əliyeva Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenkonu Azərbaycanda səmimi qəlbdən salamlayaraq, onun ölkəmizdə hər zaman arzuedilən qonaq olduğunu deyib. Rusiyalı qonağı yubileyi və təltif edildiyi mükafatlar münasibətilə təbrik edib, Valentina Matviyenkoya möhkəm cansağlığı, gələcək fəaliyyətində yeni nailiyyətlər arzulayıb. Rusiya Federal Məclisi Federasiya Şurası sədrinin gördüyü işlərin əhəmiyyətini xüsusi vurğulayıb, bu fəaliyyətin Azərbaycan ilə Rusiya arasında dostluq əlaqələrinin daha da möhkəmlənməsinə mühüm töhfə olduğunu söyləyib.
Azərbaycanda yenidən olmaqdan məmnunluğunu ifadə edən Valentina Matviyenko, ölkəmizə həmişə xoş niyyətlə gəldiyini söyləyib. Qonaq Azərbaycanda göstərilən qonaqpərvərliyə və diqqətə görə minnətdarlığını bildirib. Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə görüşdüyünü, bu görüşün onun üçün böyük şərəf olduğunu bildirib. Prezident İlham Əliyev ilə Azərbaycan-Rusiya əlaqələrinin gələcək inkişafına dair fikir mübadiləsinin aparıldığını qeyd edib.

First Vice-president Mehriban Aliyeva meets chairperson of the Federation Council of Russia Valentina Matvienko
On April 12, First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva met with chairperson of the Russian Federation Federal Assembly’s Federation Council Valentina Matvienko, who is on an official visit to Azerbaijan.
Mehriban Aliyeva, sincerely welcoming chairperson of the Russian Federation Federal Assembly’s Federation Council Valentina Matvienko to Azerbaijan, said she has always been a welcome guest in our country. Congratulating the guest on her jubilee and the awards she has been conferred on, she wished Valentina Matvienko sound health, and successes in her future activities. Underscoring the works carried out by the chairperson of Russian Federal Assembly’s Federation Council, Mehriban Aliyeva said she has made significant contribution to strengthening of the friendly relations between Azerbaijan and Russia.
Expressing delight in visiting Azerbaijan again, Valentina Matvienko said she has always come to Azerbaijan with good intention. The guest thanked for the hospitality and attention she has been shown in Azerbaijan. The chairperson of Russian Federal Assembly’s Federation Council mentioned her meeting with President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, saying this meeting was a great honour for her. Valentina Matvienko noted that they held an exchange of opinions with President Ilham Aliyev about future advancement of the Azerbaijan-Russia relations.