Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Bakıdakı 1 nömrəli körpələr evinin sakinləri ilə görüşüb
11.02.2019Fevralın 11-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Bakının Nəsimi rayonundakı 1 nömrəli körpələr evində olub.
Hazırda burada 3 yaşadək 13 uşaq var.
Qeyd edək ki, 1930-cu ildə tikilən bu bina uzun illər təmir edilmədiyinə görə yararsız hala düşmüşdü. Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə körpələr evində ilk dəfə 2005-ci ildə, daha sonra 2014-cü ildə əsaslı təmir və yenidənqurma işləri aparılıb. 2015-ci il mayın 10-da Mehriban Əliyevanın iştirakı ilə körpələr evinin açılışı olub. Binadakı yataq, tibbi müayinə, laboratoriya, fiziki tərbiyə otaqları zəruri avadanlıq və inventarla təchiz edilib.

Первый вице-президент Мехрибан Алиева встретилась с воспитанниками Дома малютки номер 1 города Баку
11.02.201911 февраля Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева побывала в Доме малютки номер 1 в Насиминском районе Баку.
В настоящее время здесь имеются 13 детей в возрасте до трех лет.
Отметим, что это здание, построенное в 1930 году, долгие годы не ремонтировалось, из-за чего оказалось в непригодном состоянии. По инициативе Фонда Гейдара Алиева впервые работы по капитальному ремонту и реконструкции в Доме малютки были проведены в 2005 году, а затем в 2014 году. 10 мая 2015 года с участием президента Фонда Мехрибан Алиевой состоялось открытие Дома малютки. Имеющиеся в здании спальня, медицинский кабинет, помещения для занятий по физической культуре, лаборатория оснащены необходимым оборудованием и инвентарем.