Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva XXIII Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi və XI Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı sərgiləri ilə tanış olublar
Mayın 17-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Bakı Ekspo Mərkəzində XXIII Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi “WorldFood Azerbaijan 2017” və XI Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı “CaspianAgro 2017” sərgiləri ilə tanış olublar.
Sərgilərdə dünyanın 28 ölkəsini təmsil edən 331 şirkət iştirak edir. Sərgilərin iştirakçılarının 70 faizi xarici şirkətlərdir. Belarus, Çin, Gürcüstan, Macarıstan, Niderland və Şri-Lanka sərgilərdə milli stendlərini təqdim edirlər. Belarus builki sərgidə 11 şirkətlə təmsil olunur. Azərbaycanda keçirilən bu sərgilərə İtaliya, Qazaxıstan, Amerika, Türkiyə və Almaniya şirkətləri də böyük maraq göstəriblər.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva sərgilərdə nümayiş olunan stendlərə baxıblar.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva familiarize themselves with the 23rd Azerbaijan International Food Industry and the 11th Azerbaijan International Agriculture exhibitions
On May 17, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva familiarized themselves with the 23rd Azerbaijan International Food Industry “WorldFood Azerbaijan 2017” and the 11th Azerbaijan International Agriculture “CaspianAgro 2017”exhibitions at the Baku Expo Centre.
331 companies from 28 countries of the world are participating in the exhibitions. 70 percent of the exhibition participants are foreign companies. Belarus, China, Georgia, Hungary, Netherlands and Sri-Lanka are presented at the exhibition by their national stands. In this year’s exhibition, Belarus is represented by 11 companies. Companies from Italy, Kazakhstan, Germany, America and Turkey too have shown great interest towards these exhibitions.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva viewed the stands being demonstrated at the exhibition.