13.05.2017Mayın 13-də bədii gimnastika üzrə Azərbaycan milli komandası IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının qızıl medalına sahib olub.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva gimnastların yarışlarına baxıb.
Mayın 12-də - Oyunların möhtəşəm açılış mərasimi günü Milli Gimnastika Arenasında start verilən gimnastika yarışlarına ayın 15-də yekun vurulacaq.
Yığma komandamızın üzvləri Marina Durunda, Jalə Piriyeva, Zöhrə Ağamirovanın iki yarış günü ərzində 4 hərəkətin - halqa, top, gürzlər, lent hərəkətlərinin cəmində göstərdikləri nəticə 128.200 bal ilə qiymətləndirilərək komandamıza İslamiadanın çempionluğunu qazandırıb. Komandamız bu xalların 65.250-sini mayın 12-də top və halqa ilə yarışlarda toplayıb.
İkinci yerdə 123.850 balla Özbəkistan, üçüncü yerdə isə 101.650 balla Türkiyə milli komandaları qərarlaşıblar.
Yarışlar başa çatandan sonra mükafatlandırma mərasimi olub.
Medalları qaliblərə Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti Mehriban Əliyeva təqdim edib.
“Bakı-2017”nin çempionu olan bədii gimnastika komandamızın şərəfinə Azərbaycanın dövlət himni səsləndirilib, dövlət bayrağı qaldırılıb.

13.05.2017On May 13, the national team of Azerbaijan won the gold medal of the 4th Islamic Solidarity Games.
First Vice-president of the Republic of Azerbaijan, Chairperson of the 4th Islamic Solidarity Games’ Organizing Committee Mehriban Aliyeva watched the competitions of gymnasts.
Launched on May 12, the day of the Games’ opening, at the National Gymnastics Arena, the gymnastic competitions will end on May 15.
The results shown by members of our national team Marina Durunda, Jale Piriyeva, Zohra Aghamirova during the first two days of the competition as the sum of 4 exercises – ring, ball, mace and ribbon - were evaluated with 128,200 points, which won our tem the name of the champions of the Islamiada. 65,250 of these points our team scored on May 12 at the competitions with a ball and a ring.
Uzbekistan, with 123,850 points, won the second place, while Turkey’s national team took the third place, with 101,650 points.
An awarding ceremony took place after the competitions were over.
First Vice-president of the Republic of Azerbaijan, President of the Azerbaijan Gymnastics Federation Mehriban Aliyeva presented medals to the winners.
The state anthem of Azerbaijan was performed in honour of our rhythmic gymnastics team – the champion of the “Baku-2017”, and our state flag was raised.