05.05.2017Azərbaycan Respublikasının Birinci-vitse prezidenti Mehriban Əliyeva Bakıda keçirilən IV Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumu çərçivəsində UNESCO-nun baş direktoru xanım İrina Bokova ilə görüşüb.
Görüşdə Mehriban Əliyeva İrina Bokovanın Forumda iştirakından məmnunluğunu bildirib, bu beynəlxalq tədbirdə müzakirə edilən məsələlərin aktuallığını qeyd edib.
Söhbət zamanı UNESCO ilə Azərbaycan arasında sıx əməkdaşlığın qurulduğu, birgə layihələrin uğurla reallaşdırıldığı vurğulanıb, ölkəmizin təşkilatla əlaqələrinin daha da inkişaf etdirilməsi istiqamətində görülən işlər müzakirə olunub.

05.05.2017First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva met UNESCO Secretary General Irina Bokova in the framework of the 4thWorld Forum on Intercultural Dialogue being held in Baku.
At the meeting, Mehriban Aliyeva expressed her delight in Irina Bokova’s participation in the Forum, and underscored the urgency of the issues being discussed at this international event.
Close ties of cooperation established between UNESCO and Azerbaijan, successful implementation of joint projects were emphasized during the talk, and works carried out towards further extending the relations of our country with this organization were touched upon.