05.05.2017Azərbaycan Respublikasının Birinci-vitse prezidenti Mehriban Əliyeva Bakıda keçirilən IV Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumu çərçivəsində UNESCO-nun baş direktoru xanım İrina Bokova ilə görüşüb.
Görüşdə Mehriban Əliyeva İrina Bokovanın Forumda iştirakından məmnunluğunu bildirib, bu beynəlxalq tədbirdə müzakirə edilən məsələlərin aktuallığını qeyd edib.
Söhbət zamanı UNESCO ilə Azərbaycan arasında sıx əməkdaşlığın qurulduğu, birgə layihələrin uğurla reallaşdırıldığı vurğulanıb, ölkəmizin təşkilatla əlaqələrinin daha da inkişaf etdirilməsi istiqamətində görülən işlər müzakirə olunub.

Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева в рамках IV Всемирного форума по межкультурному диалогу встретилась с генеральным директором ЮНЕСКО Ириной Боковой.
На встрече Мехрибан Алиева выразила удовлетворение от участия Ирины Боковой в Форуме, отметила актуальность вопросов, обсуждаемых на этом международном мероприятии.
В ходе беседы было подчеркнуто тесное сотрудничество между ЮНЕСКО и Азербайджаном, отмечена успешная реализация совместных проектов, обсуждены работы по дальнейшему развитию связей нашей страны с этой влиятельной организацией.