04.05.2011Mayın 4-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban Əliyeva Müasir İncəsənət Muzeyində tanınmış fransız kinoaktrisası Katrin Denev ilə görüşmüşdür.
Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva Katrin Denevi salamlayaraq dünya şöhrətli kinoaktrisanı ölkəmizdə görməkdən məmnun olduğunu bildirdi. Katrin Denevin Azərbaycana ilk dəfə səfər etdiyini, məşhur aktrisanın artıq Bakının bir sıra görməli yerləri və tarixi abidələri ilə tanış olduğunu deyən Mehriban xanım Əliyeva səfərin uğurlu keçəcəyinə əminliyini ifadə etdi.
Mehriban xanım Əliyeva ölkəmizin zəngin mədəniyyətə malik olduğunu, rəhbərlik etdiyi Heydər Əliyev Fondunun mədəniyyət sahəsində bir sıra mühüm layihələr reallaşdırdığını diqqətə çatdırdı.
Görüşdə Azərbaycan ilə Fransa arasında mədəniyyət sahəsində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.

Meeting with Catherine Deneuve, the world-famous French actress
Mehriban Aliyeva, Azerbaijan’s First Lady, President of Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, MP, met with Catherine Deneuve at the Museum of Modern Art, 4 May.
Mrs Aliyeva said she was pleased to see the world-famous French actress in Azerbaijan. "You are visiting our country for the first time. And you have already visited a number of must-see places and historical monuments in Baku," said the First Lady. She expressed confidence the French actress` visit would be a success.
The President of Heydar Aliyev Foundation said Azerbaijan has a rich culture, informed of the Foundation`s culture projects.