Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin ilk iclası olub
Fevralın 2-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunlarının Təşkilat Komitəsinin ilk iclası olub.
Dövlət başçısı iclası giriş nitqi ilə açdı.
Sonra gənclər və idman naziri Azad Rəhimov, daxili işlər naziri Ramil Usubov, nəqliyyat naziri Ziya Məmmədov, Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Çingiz Hüseynzadə, Olimpiya çempionu, Azərbaycan Güləş Federasiyasının vitse-prezidenti Namiq Abdullayev iclasda çıxış etdilər.

Под председательством президента Азербайджана Ильхама Алиева состоялось первое заседание Организационного комитета первых Европейских игр, которые пройдут в Баку в 2015 году
02.02.20132 февраля под председательством президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева состоялось первое заседание Организационного комитета первых Европейских игр, который пройдут в Баку в 2015 году.
Глава государства открыл заседание вступительной речью.
Председатель Организационного комитета Мехрибан Алиева выступила на заседании.
Затем выступили министр молодежи и спорта Азад Рагимов, министр внутренних дел Рамиль Усубов, министр транспорта Зия Мамедов, вице-президент Национального олимпийского комитета Чингиз Гусейнзаде, Олимпийский чемпион, вице-президент Федерации борьбы Азербайджана Намиг Абдуллаев.