Mehriban Əliyeva Afrika üçün qabaqcıl inkişaf Fondunun təsisçisi və prezidenti ilə görüşüb
14.01.2013Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva yanvarın 14-də Afrika üçün qabaqcıl inkişaf Fondunun təsisçisi və prezidenti xanım Kumba Ture ilə görüşüb.
Qonağı salamlayan Mehriban Əliyeva bu səfərin uğurlu olacağından əminliyini ifadə edib. Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyəti barədə məlumat verən Azərbaycanın birinci xanımı bildirib ki, Fond Azərbaycanda və dünyada humanitar, həmçinin sosial problemlərin həlli, yoxsul və ehtiyacı olan insanlara maddi və tibbi dəstək, təhsil və mədəniyyət sahələri üzrə layihələri reallaşdırır. “Bu baxımdan Fondlarımızın fəaliyyəti oxşardır”, - deyən Mehriban Əliyeva gələcəkdə uğurlu əməkdaşlığın qurulmasından məmnunluq duyulacağını diqqətə çatdırıb, Heydər Əliyev Fondunun müxtəlif layihələrin həyata keçirilməsi istiqamətində böyük təcrübəsi olduğunu vurğulayıb.
Xanım Kumba Ture dəvət üçün Mehriban Əliyevaya təşəkkürünü bildirib. Qonaq Fondun fəaliyyətindən xəbərdar olduğunu deyib, həyata keçirilən layihələrin uğurları münasibətilə Azərbaycanın birinci xanımını təbrik edib. Xanım Kumba Ture həm Heydər Əliyev Fondunun, həm də rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyət istiqamətlərinin üst-üstə düşdüyü üçün məmnunluq ifadə edib, birgə əməkdaşlıqdan qürur duyacaqlarını bildirib.

Мехрибан Алиева встретилась с учредителем и президентом Фонда передового развития для Африки
14 января первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева встретилась с учредителем и президентом Фонда передового развития для Африки Кумбой Туре.
Поприветствовав гостью в нашей стране, Мехрибан ханум Алиева выразила уверенность в том, что этот визит будет успешным. Информируя о деятельности Фонда Гейдара Алиева, первая леди Азербайджана отметила, что Фонд занимается реализацией проектов в Азербайджане и мире в области решения гуманитарных, в том числе социальных проблем, оказания материальной и медицинской помощи малоимущим и нуждающимся людям, образования и культуры. «С этой точки зрения деятельность наших фондов похожа», - сказала Мехрибан ханум Алиева, отметив, что сотрудничество будет успешным и принесет чувство удовлетворения. Она подчеркнула, что Фонд Гейдара Алиева имеет большой опыт в реализации различных проектов.
Кумба Туре поблагодарила президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан ханум Алиеву за приглашение. Гостья отметила, что информирована о деятельности Фонда, поздравила первую леди Азербайджана с успешной реализацией проектов. К.Туре выразила удовлетворение совпадением направлений деятельности Фонда Гейдара Алиева и возглавляемой ею структуры, высказала уверенность в том, что сотрудничество будет вызывать чувство гордости.