Mehriban Əliyeva “Nargis” jurnalının rəsmi təqdimat mərasimində iştirak edib
13.01.2013Yanvarın 13-də “Four Seasons Hotel Baku” otelində rus dilində nəşr edilən “Nargis” jurnalının ilk nömrəsinin rəsmi təqdimatı olub. Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva tədbirdə iştirak edib.
Jurnalın baş redaktoru Ülviyyə Rəhmanova çıxış edərək yeni nəşrin məqsəd və vəzifələrindən danışıb. O, bildirib ki, “Nargis” incəsənət və moda aləmində oxucunun əsl bələdçisinə çevriləcək. Oxucular bu nəşrin səhifələrində incəsənət və moda aləmində baş verən yeniliklər, müasir meyllər barədə dolğun məlumat əldə edə biləcəklər. Jurnalda istedadlı heykəltəraşlar, rəssamlar, yazıçılar, rejissorlar, bəstəkarlar, opera müğənnilərinin yaradıcılıqları haqqında məqalələr yer alacaq.
“Nargis” jurnalının ilk nömrəsində Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyevanın eksklüziv fotosessiyası, professor Nərgiz Paşayeva ilə müsahibə yer alıb. Bu nömrədə həmçinin tanınmış fransız dizayneri Jetrua, Londonda çalışan məşhur norveçli dizayner Kristian Aadnevik, Rusiyanın məşhur teatr rejissoru Roman Viktyuk, ingilis dizayneri Devid Linley və bir çox digər məşhurlarla maraqlı müsahibələr dərc olunub.

Official presentation of “Nargis” Magazine’s first edition in Russian took place at Four Seasons Hotel Baku, January 13. First Lady of Azerbaijan Mehriban Aliyeva attended the event.
Delivering a speech at the ceremony, magazine’s chief editor Ulviyya Rahmanova talked of the new magazine’s objectives and duties. She told that “Nargis” would become a real guide for readers in the world of art and fashion. On pages of this edition, readers will have a chance to receive detailed information about innovations and modern trends occurring in art and fashion. Articles about creative activities of talented sculptors, artists, writers,  movie directors, composers and opera singers will be printed in the magazine.
In the first edition of “Nargis” magazine, an exclusive photo session by Azerbaijan’s First Lady Mehriban Aliyeva and an interview with professor Nargis Pashayeva took place. Interesting interviews with well-known French designer Gitrois, Norwegian designer practicing in London Christian Aadnevik, famous Russian theatre director Roman Viktyuk, English designer David Linley and a number of other celebrities have also been published in this edition.