Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva birinci Avropa Oyunları çərçivəsində sambo yarışlarını izləyiblər
İyunun 22-də Heydər Əliyev adına İdman Sarayında keçirilən sambo yarışlarında 8 dəst medal uğrunda mübarizə aparılıb. Həm kişilər, həm də qadınlar 4 çəki dərəcəsində qüvvələrini sınayıblar. Azərbaycan bu yarışlara 8 samboçu ilə qatılıb. Samboçularımız müvəffəqiyyətlə çıxış ediblər. Azərbaycan samboçuları Nəzakət Xəlilova, İslam Qasımov, Amil Qasımov və Vasif Səfərbəyov gümüş medallar qazanıblar.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı, “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri yarışların gedişini izləyiblər.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева в рамках первых Европейских игр наблюдали соревнования по самбо
22.06.201522 июня на соревнованиях по самбо во Дворце спорта имени Гейдара Алиева шла борьба за 8 комплектов медалей. И мужчины, и женщины состязались в четырех весовых категориях. В соревнованиях приняли участие 8 азербайджанских самбистов. Наши спортсмены выступили успешно. Азербайджанские самбисты Назакет Халилова, Ислам Гасымов, Амиль Гасымов и Васиф Сафарбеков завоевали серебряные медали.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, его супруга, председатель Организационного комитета первых Европейских игр «Баку-2015» Мехрибан Алиева и члены их семьи наблюдали за ходом соревнований.