Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın dəvəti ilə fevralın 18-də Türkiyəyə rəsmi səfər edib.
Ankaranın Esenboğa hava limanında dövlətimizin başçısını və birinci xanım Mehriban Əliyevanı Türkiyənin nəqliyyat və infrastruktur naziri Abdulkadir Uraloğlu və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Türkiyənin birinci xanımı ilə görüş
Fevralın 19-da Azərbaycan Respublikasının birinci xanımı Mehriban Əliyevanın Türkiyə Respublikasının birinci xanımı Əminə Ərdoğan ilə görüşü olub.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev went on an official visit to Türkiye at the invitation of President of the Turkish Republic Recep Tayyip Erdogan, February 18.
The Head of the State and First Lady Mehriban Aliyeva were welcomed at Esenbogha Airport of Ankara by Transport and Infrastructure Minister of Türkiye Abdulkadir Uraloghlu, and other officials.
Meeting with the First Lady of Türkiye
On February 19, First Lady of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva met with First Lady of the Turkish Republic Emine Erdogan.