Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirak etmək üçün birinci xanım Mehriban Əliyeva ilə birlikdə fevralın 13-də Almaniya Federativ Respublikasına səfər edib.
Münxendə İraq Kürdüstan Regionunun başçısı ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə İraq Kürdüstan Regionunun başçısı Neçirvan Bərzani ilə görüşüb.
Slovakiya Baş nazirinin müavini ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini və müdafiə naziri Robert Kalinak ilə görüşüb.
“Oracle” korporasiyasının baş icraçı direktoru ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə dünyada ən böyük proqram təminatı və bulud texnologiyaları şirkətlərindən biri olan ABŞ-ın “Oracle” korporasiyasının baş icraçı direktoru Mayk Sisiliya ilə görüşüb.
Prezident İlham Əliyev Münxendə Azərbaycan telekanallarına müsahibə verib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə Azərbaycan telekanallarına müsahibə verib.
“France 24” telekanalına müsahibə
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə “France 24” telekanalına müsahibə verib.
Bundestaqın xarici siyasət komitəsinin sədri ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 14-də Münxendə Bundestaqın xarici siyasət komitəsinin sədri Armin Laşetlə görüşüb.
Bolqarıstan Prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 14-də Münxendə Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti İliyana Yotova ilə görüşüb.
Avropa İttifaqının xarici işlər və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 14-də Münxendə Avropa İttifaqının xarici işlər və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi, Avropa Komissiyasının vitse-prezidenti Kaya Kallas ilə görüşüb.
Ukrayna Prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fevralın 14-də Münxendə Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə görüşü olub.
“The Goldman Sachs Group Inc.” şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 14-də Münxendə “The Goldman Sachs Group Inc.” şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti Cared Kohen ilə görüşüb.
Fevralın 14-də Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “Açıq dəhliz siyasəti? Trans-Xəzər əməkdaşlığının dərinləşdirilməsi” mövzusunda panel müzakirələr keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və Leyla Əliyeva müzakirələrdə iştirak ediblər.

13 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев вместе с первой леди Мехрибан Алиевой прибыл с визитом в Федеративную Республику Германия для участия в Мюнхенской конференции по безопасности.
Встреча в Мюнхене с главой региона Иракский Курдистан
13 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Мюнхене с главой региона Иракский Курдистан Нечирваном Барзани.
Встреча с заместителем Премьер-министра Словацкой Республики
13 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Мюнхене с заместителем Премьер-министра и министром обороны Словацкой Республики Робертом Калиняком.
Встреча с генеральным исполнительным директором корпорации Oracle
13 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Мюнхене с генеральным исполнительным директором одной из крупнейших в мире компаний в сфере программного обеспечения и облачных технологий – корпорации Oracle Майком Сицилия.
Президент Ильхам Алиев в Мюнхене дал интервью азербайджанским телеканалам
13 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев в Мюнхене дал интервью азербайджанским телеканалам.
Интервью телеканалу France 24
13 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев в Мюнхене дал интервью телеканалу France 24.
Встреча с председателем комитета Бундестага по внешней политике
14 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Мюнхене с председателем комитета Бундестага по внешней политике Армином Лашетом.
Встреча с Президентом Болгарии
14 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Мюнхене с Президентом Болгарии Илияной Йотовой.
Встреча с верховным представителем Европейского Союза по иностранным делам и политике безопасности
14 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Мюнхене с верховным представителем Европейского Союза по иностранным делам и политике безопасности, вице-президентом Европейской комиссии Кайей Каллас.
Встреча с президентом Украины
14 февраля в Мюнхене состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с Президентом Украины Володимиром Зеленским.
Встреча с президентом компании The Goldman Sachs Group Inc. по глобальным вопросам
14 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Мюнхене с президентом компании The Goldman Sachs Group Inc. по глобальным вопросам Джаредом Коэном.
Президент Ильхам Алиев принял участие в панельных дискуссиях в Мюнхене
14 февраля в рамках Мюнхенской конференции по безопасности состоялись панельные дискуссии на тему «Политика открытых коридоров? Углубление Транскаспийского сотрудничества».
В дискуссиях приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и Лейла Алиева.