Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Gəncə şəhərinə səfərə gəliblər
24.06.2020Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva iyunun 24-də Gəncə şəhərinə səfərə gəliblər.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım ümummilli lider Heydər Əliyevin Gəncə şəhərinin mərkəzində ucaldılmış abidəsini ziyarət edərək önünə gül dəstəsi qoydular.
Qeyd edək ki, bu, Prezident İlham Əliyevin Gəncəyə 16-cı səfəridir. Belə səfərlər zamanı sakinlər tərəfindən qaldırılan məsələlərin həlli ilə bağlı dövlətimizin başçısının verdiyi göstərişlər, imzaladığı sərəncamlar şəhərin hərtərəfli inkişafına zəmin yaradır. Belə ki, 2003-cü ilə nisbətdə 2019-cu ildə Gəncədə məhsul buraxılışı 4,3 dəfə, sənaye 2,7 dəfə, kənd təsərrüfatı 2,8 dəfə, əsas kapitala yönəldilmiş vəsait 60 dəfə, o cümlədən tikinti-quraşdırma işləri 63,1 dəfə artıb. 2003-cü ildən 2020-ci ilin birinci rübü ərzində Gəncədə 60 587, bu il isə ödənişli əsaslarla 2075, pandemiya ilə əlaqədar üç min müvəqqəti iş yeri açılıb.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева прибыли с визитом в Гянджу
24.06.202024 июня Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева прибыли в город Гянджа.
Глава государства и первая леди посетили памятник общенациональному лидеру Гейдара Алиеву, возведенный в центре города Гянджа, возложили к нему цветы.
Отметим, что это - 16-я поездка Президента Ильхама Алиева в Гянджу. Указания главы государства по решению вопросов, поднимаемых жителями во время таких поездок, подписанные им распоряжения создают почву для всестороннего развития города. Так, по сравнению с 2003 годом в 2019 году в Гяндже производство продукции выросло в 4,3 раза, промышленное производство - в 2,7 раза, сельскохозяйственное - в 2,8 раза, средства, вложенные в основной капитал, - в 60 раз, в том числе объем строительно-монтажных работ - в 63,1 раза. С 2003 года до конца первого квартала 2020 года в Гяндже открылись 60 587 рабочих мест, а в этом году созданы 2075 рабочих мест на платной основе, в связи с пандемией - три тысячи временных рабочих мест.