Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva 2012-ci il aprelin 11-də Fransada səfərdə olub.
Parisdə “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisinin açılışı
Aprelin 11-də Parisin məşhur Salomon de Rotşild malikanəsində Heydər Əliyev Fondunun və “Baku” jurnalının ingilisdilli versiyasının dəstəyi və təşkilatçılığı ilə “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” mövzusunda sərginin açılışı olub.
Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, Fransanın mədəniyyət və kommunikasiyalar naziri Fredirik Mitteran mərasimdə iştirak ediblər.
Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva mərasimi açaraq çıxış etdi.
Sonra Mehriban Əliyeva, Leyla Əliyeva və Fransanın mədəniyyət və kommunikasiyalar naziri Frederik Mitteran sərgi ilə tanış oldular.
Mehriban Əliyevanın adından “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisinin iştirakçılarının şərəfinə ziyafət
Aprelin 11-də Mehriban Əliyevanın adından Parisdə “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisində iştirak edən qonaqların şərəfinə ziyafət verilib.
Ziyafətdə Fransanın mədəniyyət və kommunikasiya naziri Frederik Mitteran və Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva çıxış etdilər.

Azerbaijan's First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva was on a visit to France, April 11, 2012.
Inauguration of the “Fly to Baku. Modern Art of Azerbaijan” Exhibition
On April 11, opening of an exhibition at famous Salomon de Rothschild mansion of Paris took place on the subject of “Flight to Baku. Modern Art of Azerbaijan” with organizational support from the Heydar Aliyev Foundation and the English version of “Baku” magazine.
Mehriban Aliyeva, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva and Minister of Culture and Communication of France Frederique Mitterrand took part in the opening ceremony.
Having opened the ceremony, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva delivered a speech.
Then Mehriban Aliyeva, Leyla Aliyeva and Minister of Culture and Communications of France Frederic Mitterrand viewed the exhibition .
A dinner on behalf of Mehriban Aliyeva in honour of the participants of the exhibition “Flight to Baku. Modern Art of Azerbaijan”
A dinner was given on behalf of Mehriban Aliyeva in honour of the guests participating in the “Fly to Baku. Modern Art of Azerbaijan” exhibition in Paris, April 11.
Minister of Culture and Communication of France Frederique Mitterrand and First Lady of Azerbaijan Mehriban Aliyeva delivered a speech at the dinner.