Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva 2012-ci il aprelin 11-də Fransada səfərdə olub.
Parisdə “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisinin açılışı
Aprelin 11-də Parisin məşhur Salomon de Rotşild malikanəsində Heydər Əliyev Fondunun və “Baku” jurnalının ingilisdilli versiyasının dəstəyi və təşkilatçılığı ilə “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” mövzusunda sərginin açılışı olub.
Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, Fransanın mədəniyyət və kommunikasiyalar naziri Fredirik Mitteran mərasimdə iştirak ediblər.
Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva mərasimi açaraq çıxış etdi.
Sonra Mehriban Əliyeva, Leyla Əliyeva və Fransanın mədəniyyət və kommunikasiyalar naziri Frederik Mitteran sərgi ilə tanış oldular.
Mehriban Əliyevanın adından “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisinin iştirakçılarının şərəfinə ziyafət
Aprelin 11-də Mehriban Əliyevanın adından Parisdə “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisində iştirak edən qonaqların şərəfinə ziyafət verilib.
Ziyafətdə Fransanın mədəniyyət və kommunikasiya naziri Frederik Mitteran və Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva çıxış etdilər.

Первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева находилась с визитом во Франции11 апреля 2012 года.
Открытие выставки «Полет в Баку. Современное искусство Азербайджана»
11 апреля в известном парижском особняке Саломон де Ротшильд при организационной поддержке Фонда Гейдара Алиева и англоязычной версии журнала «Баку» состоялось открытие выставки «Полет в Баку. Современное искусство Азербайджана».
В церемонии приняли участие Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева, а также министр культуры и коммуникаций Франции Фредерик Миттеран.
Вице-президент Фонда Лейла Алиева выступила с вступительной речью.
Затем Мехрибан Алиева, Лейла Алиева и министр культуры и коммуникаций Франции Фредерик Миттеран ознакомились с выставкой.
Прием от имени Мехрибан Алиевой в честь участников выставки «Полет в Баку. Современное искусство Азербайджана»
11 апреля от имени Мехрибан Алиевой был устроен прием в честь гостей выставки «Полет в Баку. Современное искусство Азербайджана» в Париже.
На приеме выступили министр культуры и коммуникации Франции Фредерик Миттеран и первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева.