Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva 9 May - Qələbə Günü münasibətilə Bakıda keçirilən mərasimdə iştirak ediblər
Mayın 9-da İkinci Dünya müharibəsində faşizm üzərində Qələbənin 71-ci ildönümü münasibətilə Bakıda təntənəli mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısını və xanımını Respublika Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatının sədri, ehtiyatda olan general-mayor Dadaş Rzayev qarşılayıb.
Müharibə veteranları ilə görüşən Prezident İlham Əliyev onları Qələbə bayramı münasibətilə təbrik edib və ən xoş arzularını çatdırıb.
Dövlətimizin başçısına xatirə hədiyyələri təqdim olunub.
Azərbaycan Prezidenti iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı Həzi Aslanovun ailə üzvləri ilə görüşüb, onları Qələbə bayramı münasibətilə təbrik edib.
İki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, tank qoşunları general-mayoru Həzi Aslanovun abidəsi önünə əklil qoyan Prezident İlham Əliyev İkinci Dünya müharibəsində qəhrəmanlıq göstərən cəsur sərkərdənin, xalqımızın igid oğul və qızlarının, tarixi Qələbənin qazanılmasında payı olan milyonlarla insanın əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad edib.
Dövlətimizin başçısı İkinci Dünya müharibəsi veteranları ilə xatirə şəkli çəkdirib.
Mərasimdə Baş nazir Artur Rasizadə, Milli Məclisin sədri Oqtay Əsədov, Prezident Administrasiyasının rəhbəri Ramiz Mehdiyev və digər rəsmi şəxslər iştirak ediblər.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend the ceremony held in Baku on the occasion of 9 May – the Victory Day
A ceremony took place, May 9, in Baku, on the occasion of the 71st anniversary of the Victory over fascism in the Wold War 2nd.
President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva attended the ceremony.
The Head of the State and his spouse were greeted by retired major-general Dadash Rzayev, the chairman of the Organization of Veterans of War, Labour and Armed Forces of the Republic.
Meeting veterans of war, President Ilham Aliyev congratulated them on the Day of Victory, and conveyed his best wishes to them.
The Head of the State was presented souvenirs.
The Azerbaijani President met with family members of twice hero of the Soviet Union Hazi Aslanov, and congratulated them on the Victory Day.
Putting a wreath before the monument to twice hero of the Soviet Union, tank forces major-general Hazi Aslanov, President Ilham Aliyev remembered with deep esteem the brave commander, our people’s courageous sons and daughters, and millions of people who have had their share in the securing of the historical Victory.
The Head of the State was photographed together with veterans of the World War 2nd
The ceremony was attended by prime-minister Arthur Rasizadeh, chairperson of the National Assembly Ogtay Asadov, head of the Presidential Administration Ramiz Mehdiyev, and other officials.