Prezident İlham Əliyev Bakıdakı Müqəddəs Məryəm Ana katolik kilsəsində olub, Roma Papası Fransiskin vəfatı ilə əlaqədar başsağlığı verib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva aprelin 25-də Bakıdakı Müqəddəs Məryəm Ana katolik kilsəsində olub, Roma Papası Fransiskin vəfatı ilə əlaqədar başsağlığı veriblər.
Dövlətimizin başçısını və birinci xanımı Azərbaycanda Katolik Kilsəsinin apostol prefekti, yepiskop Vladimir Fekete qarşıladı.
Azərbaycan Prezidenti və birinci xanım matəm kitabına ürək sözlərini yazdılar.
Sonra dövlətimizin başçısı və birinci xanım Vladimir Fekete ilə söhbət etdilər.
Roma Papası Fransisklə görüşlərini və onun Bakıya səfərini məmnunluqla xatırlayan dövlətimizin başçısı qeyd etdi ki, Papa Fransiskin Heydər məscidində ölkəmizdə fəaliyyət göstərən dini icmaların nümayəndələri ilə görüşü insanlar arasında birliyin bərqərar olmasının vacibliyi ilə bağlı mesaj idi. Prezident İlham Əliyev Papa Fransiskin xatirələrdə çox sadə, adi insanların ehtiyac və arzuları ilə yaşayan bir şəxs kimi qalacağını dedi.
Birinci xanım Mehriban Əliyeva da öz növbəsində Papa Fransisklə görüşlərini məmnunluqla xatırladı.
Vladimir Fekete dövlətimizin başçısına və birinci xanıma başsağlığına görə minnətdarlığını bildirdi. O, Roma Papasının katolik kilsənin lideri kimi bir nümunə olduğunu dedi.

Президент Ильхам Алиев посетил церковь Пресвятой Девы Марии в Баку, выразил соболезнования в связи с кончиной Папы Римского Франциска
25.04.202525 апреля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посетили католическую церковь Пресвятой Девы Марии в Баку, выразили соболезнования в связи с кончиной Папы Римского Франциска.
Главу государства и первую леди встретил Апостольский префект Католической церкви в Азербайджане епископ Владимир Фекете.
Президент Азербайджана и первая леди оставили запись в траурной книге.
Затем глава государства и первая леди побеседовали с Владимиром Фекете.
С удовлетворением вспомнив свои встречи с Папой Римским Франциском и его визит в Баку, глава государства отметил, что встреча Папы Франциска с представителями действующих в нашей стране религиозных общин в мечети Гейдара стала месседжем о важности установления единства между людьми. Президент Ильхам Алиев сказал, что Папа Франциск останется в памяти как очень простой человек, живший нуждами и чаяниями простых людей.
Первая леди Мехрибан Алиева, в свою очередь, с удовлетворением вспомнила свои встречи с Папой Франциском.
Владимир Фекете выразил признательность главе государства и первой леди за соболезнования. Он сказал, что Папа Римский, как лидер католической церкви, был примером.