Ağdam şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasında aparılan tikinti işləri ilə tanışlıq
18.02.2025Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva fevralın 18-də Ağdam şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasında aparılan tikinti işləri ilə tanış olublar.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev dövlətimizin başçısına və birinci xanıma körpələr evi-uşaq bağçasında görülən işlər barədə məlumat verdi.
Qeyd edildi ki, 160 yerlik körpələr evi-uşaq bağçasının tikintisinə 2023-cü ildə başlanılıb. Zirzəmi və iki mərtəbədən ibarət binanın ümumi sahəsi 2700 kvadratmetrdən çoxdur. Burada müxtəlif otaqlar, uşaqların təlim-tərbiyəsi üçün bütün zəruri şərait yaradılacaq.

Ознакомление со строительными работами, проводимыми в ясли-детском саду номер 1 в городе Агдам
18 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились со строительными работами в ясли-детском саду номер 1 в городе Агдам.
Mинистр науки и образования Эмин Амруллаев проинформировал главу государства и первую леди о работах, проводимых в ясли-детском саду.
Отмечалось, что строительство ясли-детского сада на 160 мест началось в 2023 году. Общая площадь двухэтажного здания вместе с подвальным помещением составляет более 2700 квадратных метров. Здесь будут созданы различные комнаты, все необходимые условия для воспитания и обучения детей.