Ağdam şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasında aparılan tikinti işləri ilə tanışlıq
18.02.2025Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva fevralın 18-də Ağdam şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasında aparılan tikinti işləri ilə tanış olublar.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev dövlətimizin başçısına və birinci xanıma körpələr evi-uşaq bağçasında görülən işlər barədə məlumat verdi.
Qeyd edildi ki, 160 yerlik körpələr evi-uşaq bağçasının tikintisinə 2023-cü ildə başlanılıb. Zirzəmi və iki mərtəbədən ibarət binanın ümumi sahəsi 2700 kvadratmetrdən çoxdur. Burada müxtəlif otaqlar, uşaqların təlim-tərbiyəsi üçün bütün zəruri şərait yaradılacaq.

President Ilham Aliyev inspected construction progress at nursery-kindergarten No.1 in Aghdam city
18.02.2025On February 18, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva examined the ongoing construction of nursery-kindergarten No.1 in the city of Aghdam.
Emin Amrullayev, Minister of Science and Education, briefed the head of state and the First Lady on the progress of the construction.
Construction of the 160-seat nursery-kindergarten began in 2023. The building, which includes a basement and two floors, occupies a total area of over 2,700 square meters.