Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva 2023-cü il aprelin 29-da Türkiyə Respublikasında səfərdə olub.
“TEKNOFEST” festivalında iştirak
Aprelin 29-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan İstanbulda keçirilən “TEKNOFEST” aerokosmik və texnologiya festivalında iştirak ediblər.
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və xanımı Əminə Ərdoğan, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva qardaş ölkənin texnoloji inkişafının daha bir göstəricisi olan “Togg” avtomobili ilə festivalın keçirildiyi məkana gəliblər.
Yolboyu düzülən festival iştirakçıları prezidentləri, birinci xanımları gül-çiçək dəstələri və sürəkli alqışlarla qarşılayıblar.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev tədbirdə çıxış edib.
Azərbaycan və Türkiyə prezidentləri birgə nahar ediblər
Aprelin 29-da İstanbulda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və xanımı Əminə Ərdoğan ilə birgə nahar ediblər.

First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva was on a visit to the Republic of Türkiye, April 29, 2023.
Participation in “TEKNOFEST” Festival
On April 29, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Türkiye Recep Tayyip Erdoğan attended the TEKNOFEST Aerospace and Technology Festival held in Istanbul.
President of Türkiye Recep Tayyip Erdoğan and his spouse Emine Erdoğan, President of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva arrived, by TOGG car - another sign of the technological advancement of the brotherly country, at the place where the Festival was taking place.
Arranged along the way, attendees of the Festival welcomed the presidents and the first ladies with bunches of flowers, and continuous applauses.
Azerbaijani President Ilham Aliyev addressed the event.
Azerbaijani and Turkish presidents had joint dinner
On April 29, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva, President of the Republic of Türkiye Recep Tayyip Erdoğan and his spouse Emine Erdoğan had joint dinner in Istanbul.