Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Vilnüsdə rəsmi qarşılanma mərasimi olub
22.05.2023Mayın 22-də Vilnüsdəki Prezident Sarayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Prezident İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı Litva Respublikasının Prezidenti Gitanas Nauseda və xanımı Diana Nausediene qarşıladılar.
Azərbaycanın və Litvanın Dövlət himnləri səsləndirildi.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Litva Prezidenti Gitanas Nauseda fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçdilər.
Litva nümayəndə heyəti Azərbaycan Prezidentinə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya, Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri isə Litva Prezidentinə və xanımı Diana Nausedieneyə təqdim olundu.

В Вильнюсе состоялась церемония официальной встречи Президента Азербайджана Ильхама Алиева
22.05.202322 мая в Президентском дворце в Вильнюсе состоялась церемония официальной встречи Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
Президент Литовской Республики Гитанас Науседа и его супруга Диана Науседене встретили Президента Ильхама Алиева и первую леди Мехрибан Алиеву.
Прозвучали государственные гимны Азербайджана и Литвы.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Президент Литвы Гитанас Науседа обошли строй почетного караула.
Члены делегации Литвы были представлены Президенту Азербайджана и первой леди Мехрибан Алиевой, а члены азербайджанской делегации – Президенту Литвы и его супруге Диана Науседене.