Prezident İlham Əliyev və ailə üzvləri “Bravo” supermarketlər şəbəkəsinin yeni hipermarketinin açılışında iştirak ediblər
07.11.2018Noyabrın 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və qızları Leyla Əliyeva “Bravo” marketlər şəbəkəsinin metronun “Koroğlu” stansiyasının yaxınlığında yerləşən yeni hipermarketinin açılışında iştirak ediblər.
Hipermarketdə yaradılan şərait barədə dövlətimizin başçısına və birinci xanıma məlumat verilib. “Bravo” Azərbaycanın ən böyük hipermarket şəbəkəsi hesab olunur.
Bildirilib ki, inşasına ötən ilin mayında başlanılan bu ticarət obyektinin ümumi sahəsi 7 hektardan, ticarət sahəsi isə 8 min kvadratmetrdən artıqdır. Hipermarketin qapalı və açıq avtodayanacağının sahəsi 11 min kvadratmetrdən çoxdur. Bu dayanacaqlarda eyni vaxtda 800-ə yaxın avtomobil saxlanıla bilər. Zövq oxşayan müasir tərtibatlı hipermarketdə bazarlıq üçün hərtərəfli imkanlar var. Müştərilərə ən geniş çeşiddə müxtəlif növ məhsullar təqdim edilir. Yeni hipermarketdə alıcılara həmçinin “Bravo” özəl ticarət markasına məxsus ərzaqlar, müxtəlif çeşiddə keyfiyyətli qeyri-qida məhsulları da təklif olunur.
Burada “Bravo kafe”, uşaqlar üçün xüsusi zona, “Kapital Bank”, “McDonalds”, “Buta aptek” də fəaliyyət göstərəcək.

President Ilham Aliyev and family members attend the inauguration of a new hypermarket of the Bravo Markets Network
07.11.2018On November 7, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and their daughter Leyla Aliyeva attended the inauguration of a new hypermarket of the Bravo Markets Network near the Koroghlu Underground Station.
The Head of the State and the First Lady were given information about the conditions created in the hypermarket. Bravo is the biggest hypermarkets network.
With construction works starting in May last year, this trade centre covers 7 hectares of territory, with the trade area being over 8 thousand square metres. The area of the sheltered and open car parking area of the hypermarket is more than 11 thousand square metres. Some 800 cars may park here at a time. All conditions exists in the hypermarket, with tasteful contemporary design. Wide-range of products are offered to customers. Customers in the hypermarket are also offered foodstuff belonging to Bravo’s own trade mark, as well as quality non-food products in big variety.
Here will also function the Bravo Cafe, special area for children, Capital Bank, McDonald’s, and Buta drugstore.