Martın 20-də - Novruz bayramı günündə Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Bakıda diplomatik missiya rəhbərlərinin həyat yoldaşları ilə görüşüb.
Görüşdə Fələstin Dövləti səfirinin xanımı Rohayu Binti Kutep Bakıdakı diplomatik missiya rəhbərlərinin həyat yoldaşlarının adından çıxış edərək, Novruz bayramı münasibətilə Mehriban Əliyevanı təbrik etmək imkanının onlar üçün böyük şərəf olduğunu bildirib. Mehriban Əliyevanın diplomatik missiya rəhbərlərinin həyat yoldaşları ilə görüşmək təşəbbüsünü yüksək dəyərləndirib, Novruz bayramının insanları sülhə və həmrəyliyə səslədiyini vurğulayıb. Qeyd edib ki, bu bayram dostluğu təcəssüm etdirərək, yardıma ehtiyacı olanlara dəstək verməyi təlqin edir.
Azərbaycan haqqında fikirlərini bölüşən Fələstin Dövləti səfirinin xanımı ölkəmizin gənc müasir dövlət olduğunu deyib. Bildirib ki, Azərbaycan həm gələcəyə istiqamətlənən ölkədir, həm də minillərlə yaşı olan tarixini, zəngin irsini və mədəniyyətini qoruyub saxlayır. Rohayu Binti Kutep Azərbaycanda hökm sürən tolerantlığı yüksək dəyərləndirib, burada müxtəlif dinlərin və millətlərin nümayəndələrinin sülh şəraitində yaşadığını vurğulayıb. Fələstin Dövləti səfirinin xanımı dost Azərbaycan xalqına sülh, əmin-amanlıq və inkişaf arzulayıb, Novruz bayramı münasibətilə bir daha təbriklərini çatdırıb.

20 марта, в день Новруз байрамы, Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева встретилась с супругами руководителей дипломатических миссий в Баку.
На встрече супруга посла Государства Палестина Рохаю Бинти КУТЕП, выступив от имени супруг руководителей дипломатических миссий в Баку, отметила, что возможность поздравить Первого вице-президента Мехрибан Алиеву с Новруз Байрамы для них большая честь. Высоко оценив инициативу Мехрибан Алиевой встретиться с супругами руководителей дипломатических миссий, Рохаю Бинти Кутеп подчеркнула, что Новруз байрамы призывает людей к миру и солидарности. Она отметила, что олицетворяя дружбу, этот праздник призывает оказывать поддержку тем, кто нуждается в помощи.
Поделившись своими мыслями об Азербайджане, супруга посла Государства Палестина отметила, что наша страна - молодое современное государство. Она сказала, что Азербайджан -это не только страна, которая ориентирована на будущее, она также сохраняет свою тысячелетнюю историю, богатое наследие и культуру. Рохаю Бинти Кутеп высоко оценила царящую в Азербайджане толерантность, подчеркнула, что представители различных религий и национальностей сосуществуют здесь в мирных условиях. Супруга посла Государства Палестина пожелала дружественному народу Азербайджана мира, процветания и развития, еще раз передала свои поздравления по случаю Новруз байрамы.
В заключительной речи Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан АЛИЕВА вновь коснулась сотрудничества, в том числе, связей в гуманитарной сфере.