Martın 20-də - Novruz bayramı günündə Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Bakıda diplomatik missiya rəhbərlərinin həyat yoldaşları ilə görüşüb.
Görüşdə Fələstin Dövləti səfirinin xanımı Rohayu Binti Kutep Bakıdakı diplomatik missiya rəhbərlərinin həyat yoldaşlarının adından çıxış edərək, Novruz bayramı münasibətilə Mehriban Əliyevanı təbrik etmək imkanının onlar üçün böyük şərəf olduğunu bildirib. Mehriban Əliyevanın diplomatik missiya rəhbərlərinin həyat yoldaşları ilə görüşmək təşəbbüsünü yüksək dəyərləndirib, Novruz bayramının insanları sülhə və həmrəyliyə səslədiyini vurğulayıb. Qeyd edib ki, bu bayram dostluğu təcəssüm etdirərək, yardıma ehtiyacı olanlara dəstək verməyi təlqin edir.
Azərbaycan haqqında fikirlərini bölüşən Fələstin Dövləti səfirinin xanımı ölkəmizin gənc müasir dövlət olduğunu deyib. Bildirib ki, Azərbaycan həm gələcəyə istiqamətlənən ölkədir, həm də minillərlə yaşı olan tarixini, zəngin irsini və mədəniyyətini qoruyub saxlayır. Rohayu Binti Kutep Azərbaycanda hökm sürən tolerantlığı yüksək dəyərləndirib, burada müxtəlif dinlərin və millətlərin nümayəndələrinin sülh şəraitində yaşadığını vurğulayıb. Fələstin Dövləti səfirinin xanımı dost Azərbaycan xalqına sülh, əmin-amanlıq və inkişaf arzulayıb, Novruz bayramı münasibətilə bir daha təbriklərini çatdırıb.

20.03.2018On March 20, the day of Novruz Holiday, First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva met spouses of heads of diplomatic missions in Baku.
Spouse of the Palestine State’s ambassador Mrs Rohayu Binti Kutep, speaking on behalf of the spouses of the heads of diplomatic missions in Baku, said she had been greatly honoured to have a chance to congratulate Mehriban Aliyeva on Novruz Holiday. Having highly appreciated Mehriban Aliyeva’s initiative to meet the spouses of heads of diplomatic missions, she underscored that Novruz Holiday called people to peace and solidarity. She noted that this holiday advocates supporting those in need of help, embodying friendship.
Sharing her views on Azerbaijan, the spouse of the State of Palestine’s ambassador noted that our country was a young state, saying that Azerbaijan is a country looking ahead to future, yet preserving its thousands-year old history, rich heritage and culture. Rohayu Binti Kutep emphasized that representatives of different religions and nationalities are living in Azerbaijan in the environment of peace, highly appreciating the tolerance dominating in this country. The spouse of the Palestine State’s ambassador wished peace and development to the people of Azerbaijan, once more delivering her congratulations on Novruz Holiday.