Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “Bakı Ağ Şəhər”də görülən işlərlə tanış olublar
26.12.2016Dekabrın 26-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “Bakı Ağ Şəhər”də görülən işlərlə tanış olublar, Fəvvarələr Meydanı parkı, ictimai parkinq və piyada keçidi kompleksinin təməlqoyma mərasimində iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı və xanımı Yaşıl Ada kvartalının artıq məskunlaşdırılan ilk məhəllələri ilə tanış olublar.
Xüsusi detallarla bəzədilən, klassik üslublu Paris evlərinin məhəllələrində abadlıq və yaşıllıq, infrastruktur-kommunikasiya işləri aparılıb. Burada sakinlərin rahatlığı və dolğun istirahətləri üçün hərtərəfli şərait var. Məhəllələrdə uşaqlar üçün oyun meydançası, yaşıllıq zonası, yerüstü avtodayanacaq yaradılıb. Məhəllələrin təhlükəsizliyi də sutka ərzində diqqətdə saxlanılır. Paris evlərində dayanıqlı elektrik enerjisi, su, qaz, kanalizasiya xətləri, internet və İPTV artıq sakinlərin istifadəsinə verilib.
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Yaşıl Ada kvartalı çərçivəsində salınan yeni yaşıllıq məkanı ilə də tanış olublar. “Sahil 14” və “SETA” MTK yaşayış kompleksləri arasındakı bu xudmani yaşıllıq məkanı kvartalın bənzərsiz memarlıq üslubunu üzvi şəkildə tamamlayır. Avtonəqliyyat vasitələrindən azad ərazi sakinlərin rahatlığı və istirahəti üçün işıqlandırma sistemi, velosiped dayanacaqları, küçə mebelləri ilə təmin olunub, buradakı yaşıllıqlar göz oxşayır.
Sonra dövlətimizin başçısı və xanımı “Bakı Ağ Şəhər” ərazisində tikinti işlərinin gedişi ilə tanış olmaq üçün avtobusla gəzintiyə çıxıblar.
Daha sonra Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “Bakı Ağ Şəhər” çərçivəsində layihələndirilən Fəvvarələr Meydanı parkı, piyada keçidi və ictimai parkinq kompleksinin təməlqoyma mərasimində iştirak ediblər.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva familiarize themselves with the works performed in Baku White City
26.12.2016On December 26, Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva arrived at Baku White City, to become acquainted with the works done here, and participated in the ceremony of laying the foundation of the Fountain Square park, public parking place, and a pedestrian crossing complex.
The Head of the State and his spouse made themselves acquainted with the first inhabited blocks of Greed Island.
Improvement and greenery planting, as well as infrastructure-utility service works have been carried out in the block, with houses built in classical Parisian style, decorated with special elements. All conditions have been created here for dwellers’ comfort and meaningful rest. A playground, a zone with green vegetation and an overground car parking area have been created in the block. Round-the-clock security is ensured here. Uninterrupted electricity, water, gas, sewage lines, Internet and IPTV have already been put to use for dwellers.
President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva made themselves acquainted with a new space with green vegetation laid out within Green Island block. This friendly green vegetation area between “Sahil 14” and “SETA” MTK supplements the unique architectural style of the block. Free from transport facilities, the area has been provided with illumination system, bicycle parking areas and street furniture to ensure comfort and recreation of the dwellers; verdure here pleases eyes.
The Head of the State and the First Lady went on a bus tour to see the progress of construction works on the territory of Baku White City.
Then President Ilham Aliyev and the First Lady participated in the ceremony of laying the foundation of the Fountains Square park, a pedestrian crossing and a public car parking complex designed within Baku White City.