21.03.2005Martın 21-də Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Fondda Gürcüstan Prezidentinin xanımı Sandra Elizabet Rulofs ilə görüşmüşdür. Fondun prezidenti qonağı səmimi salamlayaraq, ona ölkəmizə xalqımız üçün əziz olan bir gündə - Novruz bayramında səfər etdiyi üçün minnətdarlığını bildirmişdir.
Mehriban xanım Əliyeva rəhbərlik etdiyi Fondun fəaliyyəti barədə danışaraq qeyd etmişdir ki, onun əsas vəzifələrindən biri xəstə uşaqlara, o cümlədən qan xəstəliyinə - talassemiyaya tutulmuş uşaqlara yardım etməkdir. Bu məqsədlə Fond layihə həyata keçirir. Həmin layihə çərçivəsində bir sıra tədbirlər görülmüş, o cümlədən gündüz stasionarı olan tibb mərkəzi tikilmişdir.
Fondun rəhbəri qeyd etmişdir ki, Azərbaycanın bu sahədəki təcrübəsi Gürcüstan üçün də faydalı ola bilər.

Meeting with spouse of President of Georgia Sandra Elizabeth Roelofs
21.03.2005President of Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva met on March 21 at Foundation with spouse of Georgian President Sandra Elizabeth Ruloffs. President of Foundation sincerely greeted the guest, thanked her for visiting our country in favorite day of our people - in Novruz holiday.
Mrs Mehriban Aliyeva talked of activity of Foundation she heads and said that one of her major duties is to help ill children as well suffering from thalassemia. Foundation implements projects on this purpose. A number of measures were taken within that project, medical center was created that is daylight stationary.