Mehriban Əliyeva ISESCO-nun baş direktoru Əbdüləziz Osman əl-Tuveycri ilə görüşüb
29.09.2016Sentyabrın 29-da Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, ISESCO-nun xoşməramlı səfiri Mehriban Əliyeva V Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunda iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan ISESCO-nun baş direktoru Əbdüləziz Osman əl-Tuveycri ilə görüşüb.
Qonağı ölkəmizdə yenidən görməkdən şad olduğunu bildirən Mehriban Əliyeva Forumda iştirakına görə ona təşəkkür edib. ISESCO-Azərbaycan əməkdaşlığının uğurlarından danışan qurumun xoşməramlı səfiri birgə layihələrin, təhsil və mədəniyyət sahələrində əlaqələrin vacibliyini vurğulayıb, müxtəlif ölkələrin mədəni irsinin qorunmasına Azərbaycanın verdiyi töhfələrdən danışıb.
ISESCO-nun baş direktoru Foruma dəvətə görə təşəkkür edərək bu tədbirin dünya üçün mühüm məsələlərin müzakirə olunduğu platformaya çevrildiyini bildirib. O, dünya mədəni irsinin qorunması sahəsində birgə əməkdaşlıqdan şad olacağını vurğulayıb.

Мехрибан Алиева встретилась с генеральным директором ИСЕСКО Абдулазизом Османом аль-Тувейджри
29 сентября первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева, посол доброй воли ИСЕСКО Мехрибан Алиева встретилась с генеральным директором ИСЕСКО Абдулазизом Османом аль-Тувейджри, находящимся в нашей стране для участия в V Бакинском международном гуманитарном форуме.
Отметив, что рада вновь видеть гостя в нашей стране, Мехрибан Алиева поблагодарила его за участие в Форуме. Говоря об успехах сотрудничества между ИСЕСКО и Азербайджаном, посол доброй воли организации подчеркнула важность совместных проектов, связей в области образования и культуры, рассказала о вкладе Азербайджана в сохранение культурного наследия различных стран.
Поблагодарив за приглашение на Форум, генеральный директор ИСЕСКО Абдулазиз Осман аль-Тувейджри сказал, что это мероприятие стало платформой, где обсуждаются важные для мира вопросы. Он подчеркнул, что будет рад сотрудничеству в сохранении мирового культурного наследия.