Mehriban Əliyeva ABŞ-ın ölkəmizdəki səfiri Robert Sekuta ilə görüşüb
15.10.2015Oktyabrın 15-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Amerika Birləşmiş Ştatlarının ölkəmizdəki səfiri Robert Sekuta ilə görüşüb.
Qonaqları Heydər Əliyev Fondunda salamlayan Mehriban Əliyeva Amerika Birləşmiş Ştatları ilə Azərbaycan Respublikası arasında ikitərəfli əlaqələrdən danışıb. O, ölkəmizin müstəqilliyini bərpa edəndən sonra Amerika Birləşmiş Ştatları ilə bir çox sahələrdə, o cümlədən siyasi və iqtisadi sahələrdə uğurlu əməkdaşlıq etdiyini bildirib. Mehriban Əliyeva ölkələrimiz arasında əlaqələrdə neft-qaz sektorundakı əməkdaşlığı xüsusi qeyd edib.
Görüşdə ölkəmizdə regionun ən iri layihələrinin reallaşdırıldığı diqqətə çatdırılıb.
Amerika Birləşmiş Ştatlarının Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin yeni missiya rəhbəri Mikaela Meredisin də iştirak etdiyi görüşdə bu layihələrin həm region, həm Avropa üçün əhəmiyyəti vurğulanıb.

Мехрибан Алиева встретилась с послом США в нашей стране Робертом Секутой
15.10.201515 октября первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева встретилась с послом Соединенных Штатов Америки в нашей стране Робертом Секутой.
Поприветствовав гостей в Фонде Гейдара Алиева, Мехрибан Алиева рассказала о двусторонних связях между США и Азербайджанской Республикой. Она отметила, что с момента восстановления независимости наша страна успешно сотрудничает с Соединенными Штатами Америки во многих сферах, в том числе политической и экономической. Мехрибан Алиева особо подчеркнула сотрудничество между двумя странами в нефтегазовом секторе.
На встрече было сообщено об осуществлении в нашей стране крупнейших региональных проектов.
На встрече, прошедшей также с участием нового руководителя миссии Агентства США по международному развитию Микаэлы Мередис, было подчеркнуто значение этих проектов, как для региона, так и для Европы.