Heydər Əliyev Mükafatı
05.05.2009Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2009-cu il 5 may tarixli sərəncamı ilə Mehriban Əliyeva Azərbaycan Respublikasının ictimai-siyasi və mədəni həyatında səmərəli fəaliyyətinə görə Heydər Əliyev Mükafatı ilə təltif edilib.
2009-cu il mayın 10-da Bakıda “Buta” sarayında Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 86-cı ildönümü və Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətə başlamasının 5 illiyi münasibətilə təşkil olunmuş mərasimdə Heydər Əliyev Mükafatı Mehriban Əliyevaya təqdim edilib.

The Heydar Aliyev Prize
05.05.2009By a decree of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated May 5, 2009, Mehriban Aliyeva was awarded the Heydar Aliyev Prize for her fruitful activity in the public, political and cultural life of the Republic of Azerbaijan.
At a ceremony arranged at Buta Palace on May 10, 2009 on the occasion of the 86th anniversary of Azerbaijani people’s national leader Heydar Aliyev and 5th anniversary of the Heydar Aliyev Foundation’s activity, the Heydar Aliyev Prize was presented to Mehriban Aliyeva.