Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Ümumdünya İqtisadi Forumunun illik toplantısında iştirak etmək üçün yanvarın 19-da İsveçrə Konfederasiyasına səfərə edib.
Dövlətimizin başçısını və birinci xanım Mehriban Əliyevanı Sürix şəhərinin beynəlxalq hava limanında rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Prezident İlham Əliyev Davosda Braziliyanın “BTG Pactual” şirkətinin sədri ilə görüşüb
Yanvarın 19-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Davos Ümumdünya İqtisadi Forumu çərçivəsində Braziliyanın aparıcı investisiya banklarından və aktivlərin idarə edilməsi şirkətlərindən biri olan “BTG Pactual” şirkətinin sədri Andre Esteves ilə görüşüb.
Davosda “Vestas Wind Systems” şirkətinin marketinq, kommunikasiya, davamlılıq və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə qrupunun baş vitse-prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 19-da Davosda “Vestas Wind Systems”şirkətinin marketinq, kommunikasiya, davamlılıq və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə qrupunun baş vitse-prezidenti Morten Dirholm ilə görüşüb.
Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının Baş direktoru ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin yanvarın 19-da Davosda Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının Baş direktoru Tedros Adhanom Qebreyesus ilə görüşü olub.
“DP World” şirkətlər qrupunun sədri və icraçı direktoru ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 19-da Davosda dünyanın ən böyük liman operatorlarından biri olan “DP World”şirkətlər qrupunun sədri və icraçı direktoru Sultan Əhməd bin Sulaim ilə görüşüb.
“Carlsberg Group” şirkətinin Baş icraçı direktoru ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 19-da Davosda “Carlsberg Group”şirkətinin Baş icraçı direktoru Yakob Aarup-Andersen ilə görüşüb.
İraq Kürdüstan Regionunun Baş naziri ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 20-də Davosda İraq Kürdüstan Regionunun Baş naziri Məsrur Bərzani ilə görüşüb.
Finlandiya Prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 20-də Davosda Finlandiya Respublikasının Prezidenti Aleksandr Stubb ilə görüşüb.
“Euronews” televiziyasına müsahibə
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 20-də Davosda “Euronews” televiziyasına müsahibə verib.
“J.P. Morgan” şirkətinin sədri və baş icraçı direktoru ilə görüş
Yanvarın 20-də Davosda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev dünyanın aparıcı qlobal maliyyə institutlarından biri olan Amerika Birləşmiş Ştatlarının “J.P. Morgan”şirkətinin sədri və baş icraçı direktoru Ceymi Daymon ilə görüşüb.
Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 20-də Davosda Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) prezidenti Odile Reno-Basso ilə görüşüb.
“BlackRock”un baş icraçı direktoru və “Global Infrastructure Partners” şirkətinin təsisçisi, sədri və baş icraçı direktoru ilə görüş
Yanvarın 20-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Davosda aktivlərin idarə olunması üzrə dünyanın aparıcı şirkətlərindən biri olan “BlackRock”un baş icraçı direktoru Larri Fink və bu şirkətin tərkibinə daxil olan “Global Infrastructure Partners” (GIP) şirkətinin təsisçisi, sədri və baş icraçı direktoru Adebayo Oqunlesi ilə görüşüb.
Qətərin Baş naziri və xarici işlər naziri ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 20-də Davosda Qətər Dövlətinin Baş naziri və xarici işlər naziri Şeyx Məhəmməd bin Əbdülrəhman bin Casim Al Tani ilə görüşüb.
“Avrasiyanın iqtisadi özünəməxsusluğunun müəyyənləşdirilməsi” mövzusunda panel iclası
Yanvarın 20-də Davos Ümumdünya İqtisadi Forumunun illik toplantısı çərçivəsində “Avrasiyanın iqtisadi özünəməxsusluğunun müəyyənləşdirilməsi” mövzusunda panel iclası keçirilib.
Davosda “Azərbaycan rəhbərliyi ilə səhər yeməyi” adlı tədbir
Yanvarın 20-də Prezident İlham Əliyev Davosda “Euronews” televiziyasına müsahibəsindən sonra bu telekanalın təşkil etdiyi “Azərbaycan rəhbərliyi ilə səhər yeməyi” adlı tədbirdə iştirak edib.
Dövlətimizin başçısı tədbirdə müxtəlif ölkələri təmsil edən biznes nümayəndələrinin suallarını cavablandırıb.
“Brookfield Asset Management” şirkətinin prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 21-də Davosda “Brookfield Asset Management”şirkətinin prezidenti Konnor Teski ilə görüşüb.
Çexiyanın Baş naziri ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 21-də Davosda Çex Respublikasının Baş naziri Andrey Babişlə görüşüb.
“Dell Technologies” şirkətinin Avropa, Yaxın Şərq və Afrika üzrə prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 21-də Davosda dünyanın IT texnologiyaları üzrə nüfuzlu şirkətlərindən biri olan Amerika Birləşmiş Ştatlarının “Dell Technologies”şirkətinin Avropa, Yaxın Şərq və Afrika üzrə prezidenti Adrian Makdonald ilə görüşüb.
İsrail Dövlətinin Prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 21-də Davosda İsrail Dövlətinin Prezidenti İsxak Hersoqla görüşüb.
Ümumdünya İqtisadi Forumu çərçivəsində panel iclas
Ümumdünya İqtisadi Forumu çərçivəsində yanvarın 21-də Davosda Amerika Birləşmiş Ştatlarının Prezidenti Donald Tramp xüsusi müraciətlə çıxış edib. Sonra Donald Trampın iştirakı ilə panel iclas keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və qızı Leyla Əliyeva tədbirdə iştirak ediblər.
Avropa İttifaqının Genişlənmə üzrə komissarı Marta Kosla görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 21-də Davosda Avropa İttifaqının Genişlənmə üzrə komissarı Marta Kosla görüşüb.
“Vitol” şirkətinin baş icraçı direktoru ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 21-də Davosda “Vitol”şirkətinin baş icraçı direktoru Rassel Hardi ilə görüşüb.
“Sülh Şurasının Nizamnaməsi” sənədinin imzalanma mərasimi
Yanvarın 22-də Davosda “Sülh Şurasının Nizamnaməsi” (“Board of Peace Charter”) sənədinin imzalanma mərasimi keçirilib.

On January 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev went on a trip to the Swiss Confederation to attend the annual assembly of the World Economic Forum. The Head of the State and First Lady Mehriban Aliyeva were welcomed at the Zurich International Airport by the country’s officials.
President Ilham Aliyev meets in Davos with the chairman of BTG Pactual Company of Brazil
On January 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in the framework of the Davos World Economic Forum, with Andre Esteves, the chairman of BTG Pactual, one of Brazil’s leading investment banks and companies engaged in managing assets.
Meeting in Davos with the chief vice-president of Vestas Wind Systems Company for marketing, communications, sustainability, and public relations
On January 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Morten Dirholm, the chief vice-president of Vestas Wind Systems Company for marketing, communications, sustainability, and public relations.
Meeting with the director general of the World Health Organization
On January 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Director General of the World Health Organization Tedros Adhanom Gebreyesus.
Meeting with the chairman and executive director of DP World group of companies
On January 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Sultan Ahmad bin Sulaim, the chairman and executive director of DP World group of companies, one of the largest seaport operators.
Meeting with the chief executive director of Carlsberg Group
On January 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Chief Executive Director of Carlsberg Group Jacob Aarup-Andersen.
Meeting with the prime minister of Iraqi Kurdistan Region
On January 20, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Prime Minister of Iraqi Kurdistan Region Masrur Barzani.
Meeting with the Finnish President
On January 20, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with President of the Finnish Republic Alexander Stubb.
Interview to Euronews TV
On January 20, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev was, in Davos, interviewed by Euronews TV.
Meeting with the chairman and chief executive director of J.P. Morgan
On January 20, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with James Dimon, the Chairman and Chief Executive Director of J.P. Morgan Company, one of the world’s leading global finance institutes.
Meeting with the president of the European Bank for Reconstruction and Development
On January 20, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Odile Reno-Basso, the President of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
Meeting with the chief executive director of BlackRock and the founder, chairman and chief executive director of Global Infrastructure Partners
On January 20, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Larry Fink, the chief executive director of BlackRock, one of the leading world companies managing assets, and Adebayo Ogunlesi, the founder, chairman and chief executive director of Global Infrastructure Partners, a subsidiary of BlackRock.
Meeting with Qatar’s prime minister and minister of foreign affairs
On January 20, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Qatar’s prime minister and minister of foreign affairs Sheikh Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim bin Jaber Al Thani.
Panel sitting on the theme “Defining Eurasia’s economic originality”
On January 20, a panel sitting on the theme “Defining Eurasia’s economic originality” was held in the framework of the Davos World Economic Forum’s annual assembly. President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended the meeting.
An event in Davos called “A breakfast with the Azerbaijani leadership”
On January 20, President Ilham Aliyev attended the event called “A breakfast with the Azerbaijani leadership” in Davos arranged by the Euronews Channel’s leadership after the President’s interview to the channel.
At the event, the President answered questions asked by business representatives from various countries.
Meeting with the president of Brookfield Asset Management Company
On January 21, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with President of Brookfield Management Company Connor Teskey.
Meeting with the Czech Republic’s prime minister
On January 21, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Prime Minister of the Czech Republic Andrey Babish.
Meeting with the president of “Dell Technologies” Company for Europe, Middle East and Africa
On January 21, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with Adrian McDonald, the president of Dell Technologies Company of the United States of America, one of the most influential companies of the world in IT Technologies, for Europe, Middle East, and Africa.
Meeting with Israel’s president
On January 21, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with President of the Israeli State Iskhak Herzog.
A panel sitting in the framework of the World Economic Forum
On January 21, President of the United States of America Donald Trump delivered a speech with special address, in the framework of the World Economic Forum in Davos. Then, a panel sitting with Donald Trump was held.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and his daughter Leyla Aliyeva attended the sitting.
Meeting with European Union’s Commissar for Expansion Martha Kosla
On January 21, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with European Union’s Commissar for Expansion Martha Kosla.
Meeting with the chief executive director of Vitol Company
On January 21, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, in Davos, with chief executive director of Vitol Company Rassel Hardy.
A ceremony of signing the document “Board of Peace Charter”
On January 21, a ceremony of signing the document “Board of Peace Charter” took place.
Meeting with US President Donald Trump
On January 22, a meeting took place between President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the United States of America Donald Trump.
At the meeting, heads of state exchanged opinions on the perspectives of bilateral relations, underscoring the role of mutual visits and contacts on various levels in deepening the relations between the two countries.