Pənahəli xan küçəsindəki bir sıra binalarda Heydər Əliyev Fondu tərəfindən həyata keçiriləcək bərpa və yenidənqurma layihələri ilə tanışlıq
07.11.2023Noyabrın 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Heydər Əliyev Fondu tərəfindən Şuşada Pənahəli xan küçəsində yerləşən bir sıra binalarda həyata keçiriləcək bərpa və yenidənqurma layihələri ilə tanış olublar.
Prezidentin köməkçisi Anar Ələkbərov dövlətimizin başçısına və birinci xanıma görüləcək işlər barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, Pənahəli xan küçəsindəki bir sıra binaların bərpası və yenidən qurulması yüksək səviyyədə həyata keçiriləcək.

Ознакомление с проектами реставрации и реконструкции, которые будут реализованы Фондом Гейдара Алиева в ряде зданий на улице Панахали хана
07.11.20237 ноября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с проектами реставрации и реконструкции, которые будут реализованы Фондом Гейдара Алиева в ряде зданий, расположенных на улице Панахали хана в Шуше.
Помощник Президента Анар Алакбаров проинформировал главу государства и первую леди о предстоящих работах.
Было отмечено, что реставрация и реконструкция ряда зданий на улице Панахали хана будут осуществлены на высоком уровне.