“Naxçıvan” Mehmanxana Kompleksinin təməli qoyulub
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva avqustun 11-də “Naxçıvan” Mehmanxana Kompleksinin təməlqoyma mərasimində iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İşlər müdiri Ramin Quluzadə dövlətimizin başçısına və birinci xanıma görüləcək işlər barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, kompleksin ümumi sahəsi 1 hektardan çox olacaq. Ərazidə yeddimərtəbəli mehmanxana binası ilə yanaşı, texniki binalar və köməkçi sahələr də yaradılacaq. Mehmanxanada eyni vaxtda 307 qonaq qala biləcək. Burada 131 otaq, o cümlədən fiziki məhdudiyyətli şəxslər üçün otaqlar nəzərdə tutulub. Mehmanxana binasında müxtəlif ictimai-iaşə obyektləri, kafe, restoran, tədbir və ziyafət zalı yaradılacaq. Bu zal ziyafət zamanı 350, konfrans vaxtı isə 500 yerlik olacaq. Burada, həmçinin görüş, iclas və iş otaqları, idman zalı da yaradılacaq. Eyni zamanda, yeraltı avtodayanacağın inşası da nəzərdə tutulur.

Заложен фундамент Гостиничного комплекса «Нахчыван»
11.08.202611 августа Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в закладке фундамента Гостиничного комплекса «Нахчыван».
Управляющий делами Президента Азербайджанской Республики Рамин Гулузаде проинформировал главу государства и первую леди о предстоящих работах.
Было отмечено, что общая площадь комплекса составит более 1 гектара. Наряду с семиэтажным зданием гостиницы, на территории будут созданы технические постройки и вспомогательные участки. Гостиница сможет одновременно принять 307 гостей. Здесь предусмотрен 131 номер, в том числе номера для лиц с ограниченными физическими возможностями. В здании гостиницы будут созданы различные объекты общественного питания - кафе, ресторан, а также зал для мероприятий и банкетов. Зал рассчитан на 350 человек для банкетов и 500 человек во время проведения конференций. Здесь также будут созданы комнаты для встреч, заседаний, рабочие помещения и спортзал. Также планируется строительство подземной парковки.