Bakının Xətai rayonunda Alim Məmmədov adına körpələr evi-uşaq bağçasının təmirdən sonra açılışı olub
31.10.2024Oktyabrın 31-də Bakının Xətai rayonundakı Alim Məmmədov adına körpələr evi-uşaq bağçası təmirdən sonra yenidən istifadəyə verilib.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri bağçada yaradılmış şəraitlə tanış olublar.
Uşaq bağçasının direktoru Liya Məcidova Birinci vitse-prezidentə və ailə üzvlərinə bağçada görülən işlər barədə məlumat verib.
Bildirilib ki, 1958-ci ildə inşa olunan Alim Məmmədov adına körpələr evi-uşaq bağçası ötən müddətdə istismara yararsız vəziyyətə düşdüyünə görə təmirə ehtiyac yaranmışdı. Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın tapşırığına əsasən, körpələr evi-uşaq bağçası müasir tələblər səviyyəsində təmir olunub.
Yüz yerlik körpələr evi-uşaq bağçası- zəruri avadanlıq və ləvazimatlarla təmin olunub. Bu məktəbəqədər müəssisədə uşaqlar 5 qrup üzrə təhsil alırlar.
Bağçanın həyətyanı ərazisində abadlıq və yaşıllaşdırma işləri görülüb, uşaqlar üçün oyun meydançası yaradılıb.
Qeyd edək ki, ölkəmizdə uşaqların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsinə, onların sağlam və xoşbəxt böyümələrinə xüsusi qayğı göstərilir. Uşaq bağçalarının yenidən qurulması ilə bağlı həyata keçirilən layihələr bu baxımdan mühüm rol oynayır.
Uşaqların təlim-tərbiyəsi Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətinin əsas istiqamətlərindən biridir. Fondun həyata keçirdiyi layihələr məktəbəqədər təlim-tərbiyə müəssisələrinin inkişafına, bu sahədə ciddi keyfiyyət dəyişikliyinə səbəb olub. Gələcəyimiz olan uşaqların sosial rifahının yaxşılaşdırılmasına hesablanan belə tədbirlər ölkəmizdə aparılan siyasətin uğurlu və məntiqi nəticəsidir.

В Хатаинском районе Баку состоялось открытие после ремонта детского сада имени Алима Мамедова
31.10.202431 октября вновь сдан в пользование после ремонта детский сад имени Алима Мамедова в Хатаинском районе Баку.
Первый вице-президент Азербайджанской Республики, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева и члены ее семьи ознакомились с условиями, созданными в детском саду.
Директор детского сада Лия Меджидова проинформировала Первого вице-президента и членов ее семьи о работе, проделанной в детском саду.
Было сообщено, что детский сад имени Алима Мамедова был построен в 1958 году. В связи с тем, что за минувший период здание пришло в непригодное для эксплуатации состояние, возникла необходимость в его ремонте. По поручению Первого вице-президента Азербайджанской Республики, президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой детский сад был отремонтирован на уровне современных требований.
Детский сад на сто мест обеспечен необходимым оборудованием и инвентарем. В этом дошкольном учреждении дети обучаются в 5 группах.
На территории детского сада проведены работы по благоустройству и озеленению, создана игровая площадка для детей.
Отметим, что в нашей стране особое внимание уделяется усилению социальной защиты детей, тому, чтобы они росли здоровыми и счастливыми. С этой точки зрения важную роль играют реализуемые проекты по реконструкции детских садов.
Обучение и воспитание детей является одним из основных направлений деятельности Фонда Гейдара Алиева. Реализуемые Фондом проекты привели к развитию дошкольных учебно-воспитательных учреждений, серьезному качественному изменению в этой сфере. Подобные меры, рассчитанные на улучшение социального благополучия детей, являются успешным и логическим результатом политики, проводимой в нашей стране.