Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva İsmayıllıda “Basqal Resort & Spa” otelinin açılışında iştirak ediblər
12.08.2022Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva avqustun 12-də İsmayıllı rayonunda “Basqal Resort & Spa” otelinin açılışında iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İşlər müdiri Ramin Quluzadə dövlətimizin başçısına və birinci xanıma oteldə görülən işlər barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, dağlıq ərazidə yerləşən və səfalı meşələrlə əhatə olunan “Basqal Resort & Spa” oteli 179 otaq və lüks nömrələrdən, üçotaqlı 4 kottecdən və isidilən açıq hovuzlu 1 kottecdən ibarətdir.
Qonaqlar dünya mətbəxinin və milli mətbəximizin təamlarını təqdim edən müasir və möhtəşəm “SƏDƏF” restoranının yeməklərindən həzz alıb, dağlara və mənzərəli guşələrə açılan “MÜCRÜ LOBBY LOUNGE”da zərif və ənənəvi Azərbaycan çayından içərək dincələ bilərlər. Həmçinin “VİTAMİN BAR”da sərin hovuz ətrafında əylənərək və qəlyanaltılardan dadaraq gününü mənalı keçirəcək, meşələrlə əhatələnmiş “PALID CAFE”nin xoş mühitli söhbətgahlarında ailə və dostlarla gözəl anlar yaşayacaq və ya “RAST”ın bənzərsiz atmosferində heyrətamiz mənzərələrdən və qeyri-adi mətbəxdən zövq alacaqlar.
Qeyd edilib ki, “KIDS CLUB” hər yaşda əyləncə axtaran uşaqlar üçün qapalı məkanda və açıq havada oyun meydançaları olan ideal yerdir. Burada peşəkar animasiya komandası gün ərzində uşaqların asudə vaxtının səmərəli və əyləncəli keçirilməsini təmin edəcək. “LİMON CAFE”də balaca qonaqlara müxtəlif ləzzətli təamlar təklif olunacaq. “ECAZ” zalı bol çeşidli açıq bufetdə şirniyyatlar, yerli və dünya mətbəxinin isti yeməklərini təklif edən dəbdəbəli restoran, həmçinin toy, təntənəli günlərin keçirilməsi üçün 500-ə qədər qonağı rahatlıqla qəbul edə biləcək möhtəşəm məkandır. Otelin qonaqları “HAZE Club & Karaoke Lounge”da peşəkar barmenlərin hazırladığı məşhur kokteyllərdən və ləzzətli qəlyanaltılardan dada bilərlər.
Diqqətə çatdırılıb ki, “NİYAL SPA” geniş sahədə yerləşən 4 prosedur otağı, masaj otağı, 2 türk hamamı, 2 fin saunası, 2 buxar otağı, istirahət zonası və yay terrası ilə qapalı üzmə hovuzu təklif edir.
“Basqal Resort & Spa”nın 120 nəfərlik “Hələbi” və “Heyrati” konfrans zallarında biznes konfrans, seminar və tədbir keçirmək üçün hər cür şərait yaradılıb. Həmçinin açıq havada tədbirlərin keçirilməsi üçün burada geniş imkanlar mövcuddur.
Bildirilib ki, otelə gələn qonaqlar İsmayıllı rayonunun ərazisində çoxsaylı gəzinti, yürüş və velosiped cığırlarından yararlana bilərlər. “Basqal Resort & Spa” təbiətin qoynunda istirahət və əyləncə dolu yeni məkandır.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии отеля Basqal Resort & Spa в Исмаиллы
12.08.202212 августа Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии отеля Basqal Resort & Spa в Исмаиллинском районе.
Управляющий делами Президента Азербайджанской Республики Рамин Гулузаде проинформировал главу государства и первую леди о работе, проделанной работе.
Было отмечено, что отель Basqal Resort & Spa, расположенный на горной местности, окруженной живописными лесами, состоит из 179 номеров и номеров люкс, 4 трехкомнатных коттеджей и коттеджа с подогреваемым открытым бассейном.
Гости могут отведать блюда мировой и национальной кухни в современном и роскошном ресторане SƏDƏF, отдохнуть за ароматным чаем в MÜCRÜ LOBBY LOUNGE, откуда открывается вид на горы и живописные места. В Витамин Баре, расположенном вокруг прохладного бассейна, можно попробовать различные закуски, в беседках PALID CAFE, где царит приятная атмосфера, прекрасно провести время в кругу семьи и с друзьями, в ресторане RAST полюбоваться восхитительной панорамой и получить удовольствие от необыкновенной кухни.
Было отмечено, что Детский клуб с площадками в закрытом помещении и под открытым небом является идеальным местом для детей любого возраста. Профессиональная анимационная команда обеспечит здесь эффективное и интересное проведение детьми своего досуга в течение всего дня. В LİMON CAFE маленьким гостям будут предложены вкусные блюда.
Зал ECAZ - это модный ресторан, предлагающий в открытом буфете сладости в различном ассортименте, горячие блюда местной и мировой кухни. Это также прекрасное место для проведения свадеб и торжественных дней, где смогут комфортно разместиться до 500 гостей. В HAZE Club & Karaoke Lounge гости смогут попробовать знаменитые коктейли и вкусные закуски, приготовленные профессиональными барменами.
Было подчеркнуто, что в NIYAL SPA, расположенном на обширной территории, имеются 4 процедурных кабинета и массажный кабинет, 2 турецкие бани, 2 сауны, 2 парилки, крытый плавательный бассейн с зоной отдыха и летней террасой.
В конференц-залах Hələbi и Heyrati на 120 мест созданы все условия для проведения бизнес-конференций, семинаров и мероприятий. Здесь также имеются возможности для организации мероприятий под открытым небом.
Было сообщено, что гости отеля смогут воспользоваться многочисленными прогулочными, беговыми и велосипедными дорожками на территории Исмаиллинского района. Basqal Resort & Spa - новое место отдыха и развлечений на лоне природы.