Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva şəhidlərimizin xatirəsini yad ediblər
Dekabrın 4-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şəhidlər xiyabanında olub və şəhidlərimizin əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər.
Dövlətimizin başçısı “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil, birinci xanım Mehriban Əliyeva gül dəstəsi qoydular.
Qeyd edək ki, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canlarını qurban vermiş Vətən müharibəsinin qəhrəman şəhidlərinin əziz xatirəsi ölkəmizin hər yerində, məscidlərdə, kilsələrdə, sinaqoqlarda dərin ehtiram hissi ilə yad edilib.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева почтили память шехидов
04.12.20204 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посетили Шехидляр хиябаны и с глубоким уважением почтили светлую память наших шехидов.
Глава государства возложил венок к мемориалу «Вечный огонь», первая леди Мехрибан Алиева возложила цветы.
Отметим, что светлая память героических шехидов Отечественной войны, отдавших свои жизни за территориальную целостность Азербайджана, с глубоким уважением была почтена во всех уголках страны, в мечетях, церквях, синагогах.