Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva şəhidlərimizin xatirəsini yad ediblər
Dekabrın 4-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şəhidlər xiyabanında olub və şəhidlərimizin əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər.
Dövlətimizin başçısı “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil, birinci xanım Mehriban Əliyeva gül dəstəsi qoydular.
Qeyd edək ki, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canlarını qurban vermiş Vətən müharibəsinin qəhrəman şəhidlərinin əziz xatirəsi ölkəmizin hər yerində, məscidlərdə, kilsələrdə, sinaqoqlarda dərin ehtiram hissi ilə yad edilib.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva commemorate our martyrs
On December 4th, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva visited the Alley of Martyrs to commemorate our martyrs, showing deep respect for their memory.
The Head of the State laid a wreath before the monument “Eternal Torch”, while First Lady Mehriban Aliyeva put bunches of flower.
The national anthem of Azerbaijan was played.
Martyrs of the Patriotic War who have lost their lives for the territorial integrity of Azerbaijan were commemorated all over the country - in mosques, churches, and synagogues, showing deep respect for their memory.