Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Lahıc qəsəbəsinə təbii qazın verilməsi mərasimində iştirak ediblər
Avqustun 26-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva İsmayıllı rayonunun Lahıc qəsəbəsinə təbii qazın verilməsi mərasimində iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı və xanımı əvvəlcə Lahıc qəsəbəsinin sakinləri ilə görüşüblər.
Sonra Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Lahıc qəsəbəsinə təbii qazın verilməsinin rəmzi olan məşəli alovlandırıblar.
Daha sonra dövlətimizin başçısı və birinci xanım Lahıc icma evində yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Lahıc qəsəbəsini gəzən Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva buradakı sənətkarlıq emalatxanalarında olublar, sakinlərlə görüşüb söhbət ediblər, xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend the ceremony of supplying natural gas to Lahyj settlement
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the ceremony of supplying natural gas to Lahyj settlement of Ismailli district, August 26.
The Head of the State and the First Lady first met with residents of Lahyj settlement.
Then, President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva lit the torch, the symbol of supplying the settlement with natural gas.
Thereafter, the President and the First Lady became familiarized with the conditions created in the Lahyj Community House.
Walking in Lahyj settlement, Presidents Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva visited art workshops here, met with residents, talked with them, and had photos taken.