Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Lahıc qəsəbəsinə təbii qazın verilməsi mərasimində iştirak ediblər
Avqustun 26-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva İsmayıllı rayonunun Lahıc qəsəbəsinə təbii qazın verilməsi mərasimində iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı və xanımı əvvəlcə Lahıc qəsəbəsinin sakinləri ilə görüşüblər.
Sonra Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Lahıc qəsəbəsinə təbii qazın verilməsinin rəmzi olan məşəli alovlandırıblar.
Daha sonra dövlətimizin başçısı və birinci xanım Lahıc icma evində yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Lahıc qəsəbəsini gəzən Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva buradakı sənətkarlıq emalatxanalarında olublar, sakinlərlə görüşüb söhbət ediblər, xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии подачи природного газа в поселок Лахыдж
26 августа Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии подачи природного газа в поселок Лахыдж Исмаиллинского района.
Сначала глава государства и его супруга встретились с жителями поселка Лахыдж.
Затем Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева зажгли факел, символизирующий подачу природного газа в поселок Лагич.
После этого глава государства и первая леди ознакомились с условиями, созданными в Лахыджском общинном доме.
Прогулявшись по поселку Лахыдж, Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева побывали в ремесленных мастерских, встретились и побеседовали с жителями, сфотографировались с ними на память.