10.05.2018Mayın 10-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Qala-Türkan yolunun ətrafında salınan yaşıllıq sahəsində ulu öndər Heydər Əliyevin doğum gününə həsr olunmuş ağacəkmə kampaniyasında iştirak ediblər.
Ulu öndər Heydər Əliyevin doğum günündə Qala-Türkan magistral avtomobil yolunun ətrafında salınan yaşıllıq massivində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi “Azərbaycan Yaşıllaşdırma və Landşaft Quruluşu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin tinglik sahələrində kökübağlı şəraitdə yetişdirilən 7 minə yaxın ağac əkilib.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım ağacəkmə kampaniyasının iştirakçıları ilə xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

President Ilham Aliyev and family members participate in a tree-planting action dedicated to the anniversary of national leader Heydar Aliyev
10.05.2018President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and family members participated in the tree-planting action dedicated to the anniversary of national leader Heydar Aliyev in a green area along the Gala-Turkan highway, May 10.
The Head of the State and the First Lady were photographed with participants of the tree-planting campaign.