Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva 9 May - Qələbə Günü münasibətilə Bakıda keçirilən mərasimdə iştirak ediblər
09.05.2017İkinci Dünya müharibəsində faşizm üzərində Qələbənin 72-ci ildönümü münasibətilə mayın 9-da Bakıda təntənəli mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Respublika Veteranlar Təşkilatının sədri, ehtiyatda olan general-mayor Dadaş Rzayev dövlətimizin başçısını qarşılayıb.
Müharibə veteranları ilə görüşən Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva onları Qələbə Günü münasibətilə təbrik ediblər.
Dövlətimizin başçısı və xanımı iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı Həzi Aslanovun ailə üzvləri ilə görüşüblər, onları Qələbə bayramı münasibətilə təbrik ediblər.
Prezident, Ali Baş Komandan İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, tank qoşunları general-mayoru Həzi Aslanovun abidəsi önünə əklil qoyublar.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Ali Baş Komandanın qarşısından keçib.
Dövlətimizin başçısı və xanımı İkinci Dünya müharibəsi veteranları ilə xatirə şəkli çəkdiriblər.
Mərasimdə Baş nazir Artur Rasi-zadə, Milli Məclisin sədri Oqtay Əsədov, Prezident Administrasiyasının rəhbəri Ramiz Mehdiyev və digər rəsmi şəxslər iştirak ediblər.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend the ceremony held on the occasion of May 9 - the Day of Victory - in Baku
09.05.2017A solemn ceremony took place, May 9, in Baku on the occasion of the 72nd anniversary of the Victory over the fascism in the World War 2.
President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-chief of the Armed Forces Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the ceremony.
Chairperson of the Republican Veterans Organization, retired major-general Dadash Rzayev greeted the Head of the State.
Meeting with veterans of war, President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva congratulated them on the Victory Day.
The President and the First Lady met family members of twofold Hero of the Soviet Union Hazi Aslanov, congratulated them on the Victory Day.
President, Supreme Commander-in-chief Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva put flowers before the monument to twofold Hero of the Soviet Union, major-general of tank forces Hazi Aslanov.
A guard of honour passed before the Supreme Commander-in-chief under the sounds of a military march.
The Head of the State and the First Lady were photographed with veterans of the World War 2.
Prime Minister Arthur Rasizadeh, Chairperson of the National Assembly Ogtay Asadov, Head of the President Administration Ramiz Mehdiyev and other officials participated in the ceremony.