Avropa Olimpiya Komitəsinin 43-cü Baş Assambleyasının iştirakçılarının şərəfinə ziyafət verilib
21.11.2014Noyabrın 21-də Heydər Əliyev Mərkəzində “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarının Təşkilat Komitəsi tərəfindən Bakıda keçirilən Avropa Olimpiya Komitəsinin 43-cü Baş Assambleyasının iştirakçılarının şərəfinə ziyafət verilib.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva ziyafətdə iştirak ediblər.
Əvvəlcə qonaqlar Heydər Əliyev Mərkəzi ilə tanış olublar. Onlara Mərkəzdəki Heydər Əliyev Muzeyinin fəaliyyəti haqda da məlumat verilib.
Qonaqlar “Mini Azərbaycan” sərgi zalında da olublar.
Daha sonra Avropa Olimpiya Komitəsinin Bakıda keçirilən 43-cü Baş Assambleyasının iştirakçılarının şərəfinə verilən ziyafət mərasimi başlayıb.
Əvvəlcə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunları ilə bağlı videotəqdimat olub.
Avropa Olimpiya Komitəsinin nümayəndəsi Con Tibbs Prezident İlham Əliyevə və xanımı Mehriban Əliyevaya Avropa Olimpiya Komitəsinin 43-cü Baş Assambleyasının yüksək səviyyədə təşkilinə görə minnətdarlığını bildirib.
Sonra Avropanın ən yaxşı atletlərinə Avropa Olimpiya Komitəsinin “Pyotr Nurovski” mükafatının verilməsi mərasimi olub. İtaliyadan olan üzgüçü Simone Sabioni 5 idmançı arasından Avropanın ən yaxşı atleti seçilərək “Pyotr Nurovski” mükafatının qalibi elan edilib.

Был устроен прием в честь участников 43-й Генеральной Ассамблеи Европейского олимпийского комитета
21.11.201421 ноября в Центре Гейдара Алиева от имени Организационного комитета первых Европейских игр «Баку-2015» был устроен прием в честь участников проходящей в Баку 43-й Генеральной Ассамблеи Европейского олимпийского комитета.
На приеме присутствовали Президент Азербайджана Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева.
Вначале гости ознакомились с Центром Гейдара Алиева. Они были проинформированы о деятельности размещенного в Центре музея Гейдара Алиева.
Гости посетили также выставочный зал «Мини-Азербайджан».
Затем началась церемония приема в честь участников проходящей в Баку 43-й Генеральной Ассамблеи Европейского олимпийского комитета.
Сначала состоялась видеопрезентация предстоящих в Баку первых Европейских игр.
Представитель Европейского олимпийского комитета Джон Тиббс выразил Президенту Ильхаму Алиеву и его супруге Мехрибан Алиевой признательность за организацию на высоком уровне 43-й Генеральной Ассамблеи Европейского олимпийского комитета.
Затем состоялась церемония вручения премии «Петр Нуровский» Европейского олимпийского комитета, присваиваемой самым лучшим атлетам Европы. Победителем премии был объявлен пловец из Италии Симоне Саббиони, избранный из числа пяти спортсменов как самый лучший атлет Европы.