Avropa Olimpiya Komitəsinin 43-cü Baş Assambleyasının iştirakçılarının şərəfinə ziyafət verilib
21.11.2014Noyabrın 21-də Heydər Əliyev Mərkəzində “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarının Təşkilat Komitəsi tərəfindən Bakıda keçirilən Avropa Olimpiya Komitəsinin 43-cü Baş Assambleyasının iştirakçılarının şərəfinə ziyafət verilib.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva ziyafətdə iştirak ediblər.
Əvvəlcə qonaqlar Heydər Əliyev Mərkəzi ilə tanış olublar. Onlara Mərkəzdəki Heydər Əliyev Muzeyinin fəaliyyəti haqda da məlumat verilib.
Qonaqlar “Mini Azərbaycan” sərgi zalında da olublar.
Daha sonra Avropa Olimpiya Komitəsinin Bakıda keçirilən 43-cü Baş Assambleyasının iştirakçılarının şərəfinə verilən ziyafət mərasimi başlayıb.
Əvvəlcə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunları ilə bağlı videotəqdimat olub.
Avropa Olimpiya Komitəsinin nümayəndəsi Con Tibbs Prezident İlham Əliyevə və xanımı Mehriban Əliyevaya Avropa Olimpiya Komitəsinin 43-cü Baş Assambleyasının yüksək səviyyədə təşkilinə görə minnətdarlığını bildirib.
Sonra Avropanın ən yaxşı atletlərinə Avropa Olimpiya Komitəsinin “Pyotr Nurovski” mükafatının verilməsi mərasimi olub. İtaliyadan olan üzgüçü Simone Sabioni 5 idmançı arasından Avropanın ən yaxşı atleti seçilərək “Pyotr Nurovski” mükafatının qalibi elan edilib.

Ceremonial dinner is given in honour of the participants of the 43rd General Assembly of the European Olympic Committee
21.11.2014A ceremonial dinner was given at the Heydar Aliyev Center by the Organizing Committee of “Baku-2015” first European Games in honour of the participants of the 43rd General Assembly of the European Olympic Committee, November 21.
Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the ceremonial dinner.
First, the guests made themselves familiar with the Heydar Aliyev Museum. They were given information about the activities of the Heydar Aliyev Museum at the Centre.
The guests also visited “Mini Azerbaijan” Exhibition Hall.
Then the ceremonial dinner in honour of the participants of the 43rd Genaral Assembly of the European Olympic Committee started.
The ceremony started with the show of a video-presentation devoted to the first European Games to be held in Baku.
Representative of the European Olympic Committee John Tibbs thanked President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva for the high-level organization of the 43rd General Assembly of the European Olympic Committee.
Then the ceremony of presenting “Peter Nurovski” Award of the European Olympic Committee took place. Swimmer from Italy Simone Sabioni was declared winner of “Peter Nurovski” Award, being elected the best athlete of Europe among 5 sportsmen.