ISESCO-nun Xoşməramlı səfiri
Mehriban Əliyeva sivilizasiyalararası dialoq daxil olmaqla, müxtəlif sahələrdə genişmiqyaslı və fədakar fəaliyyətinə, qayğıya ehtiyacı olan uşaqlara diqqətinə, onların yaşayış şəraitinin yaxşılaşmasına, təhsilə, həmçinin islam aləmində görülən işlərə böyük dəstəyinə görə ISESCO-nun (İslam Ölkələri Təhsil, Elm və Mədəniyyət təşkilatı) Xoşməramlı səfiri adına layiq görülüb.
2006-cı il noyabrın 23-də Heydər Əliyev Fondunda Mehriban Əliyevaya Xoşməramlı səfir adının təqdim edilməsi mərasimi keçirilib.

Goodwill Ambassador of ISESCO
23.11.2006Mehriban Aliyeva was awarded the title of a Goodwill Ambassador of ISESCO (Islamic Educational, Scientific and Cultural Organization) for her wide-scale and selfless activity in different spheres, including the dialogue among civilizations, attention shown towards children in need of care, big support to improvement of their living conditions, education, as well as the works carried out in the Islamic world.
On November 23, 2006, a ceremony of presenting to Mehriban Aliyeva the title of a Goodwill Ambassador took place at the Heydar Aliyev Foundation.