ISESCO-nun Xoşməramlı səfiri
23.11.2006Mehriban Əliyeva sivilizasiyalararası dialoq daxil olmaqla, müxtəlif sahələrdə genişmiqyaslı və fədakar fəaliyyətinə, qayğıya ehtiyacı olan uşaqlara diqqətinə, onların yaşayış şəraitinin yaxşılaşmasına, təhsilə, həmçinin islam aləmində görülən işlərə böyük dəstəyinə görə ISESCO-nun (İslam Ölkələri Təhsil, Elm və Mədəniyyət təşkilatı) Xoşməramlı səfiri adına layiq görülüb.
2006-cı il noyabrın 23-də Heydər Əliyev Fondunda Mehriban Əliyevaya Xoşməramlı səfir adının təqdim edilməsi mərasimi keçirilib.

Посол доброй воли ИСЕСКО
23.11.2006За широкомасштабную и самоотверженную деятельность в различных сферах, включая диалог между цивилизациями, внимание к детям, нуждающимся в заботе, улучшение их жизненных условий, большую поддержку образованию и проектам, претворяемым в жизнь в исламском мире, Мехрибан Алиева удостоена почетного звания Посла доброй воли ИСЕСКО (Исламская организация по вопросам образования, науки и культуры).
23 ноября 2006 года в Фонде Гейдара Алиева состоялась церемония присуждения Мехрибан Алиевой звания Посла доброй воли.