Milli Məclis Mehriban Əliyevanın təşəbbüskarı olduğu “28 May – Respublika Günü münasibətilə amnistiya elan edilməsi haqqında” qərar layihəsini qəbul edib
Mayın 20-də parlamentin Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, Milli Məclisin deputatı Mehriban Əliyevanın təşəbbüskarı olduğu “28 May - Respublika Günü münasibətilə amnistiya elan edilməsi haqqında” qərar layihəsinin müzakirəsinə həsr olunan xüsusi iclası keçirilib.
İclası Milli Məclis sədrinin birinci müavini Ziyafət Əsgərov açıb.
Mehriban Əliyeva iclasda çıxış edib.
Müzakirələrdən sonra “28 May - Respublika Günü münasibətilə amnistiya elan edilməsi haqqında” qərar layihəsi səsə qoyularaq yekdilliklə qəbul edilib.

The National Assembly passes the draft resolution “On declaring an amnesty on the occasion of the 28th May - the Republic Day” initiated by Mehriban Aliyeva
On May 20, a special session of the National Assembly, devoted to discussions over a draft resolution "On declaring an amnesty on the occasion of the 28th May - the Republic Day", initiated by President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva, took place.
The session was opened by first deputy chairperson of the National Assembly Ziyafet Asgarov.
After the discussions, the draft resolution “On declaring an amnesty on the occasion of the 28th May - the Republic Day” was put to vote and passed unanimously .