Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “AITF-2016” XV Azərbaycan Beynəlxalq turizm və səyahətlər sərgisi ilə tanış olublar
Aprelin 8-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakı Ekspo Mərkəzində “AITF-2016” XV Azərbaycan Beynəlxalq turizm və səyahətlər və “HOREX Caucasus-2016” X Qafqaz Beynəlxalq mehmanxana, restoran və supermarketlər üçün avadanlıq və ləvazimatlar sərgiləri ilə tanış olublar.
Regionda turizm sənayesi üzrə aparıcı tədbirlərdən biri olan “AITF-2016” sərgisi bu il 15 illik, “HOREX Caucasus-2016” sərgisi isə 10 illik yubileyini qeyd edir.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva ölkəmizin turizm regionlarını əks etdirən ekspozisiyalara baxıblar.
Qax, Qəbələ, Gəncə, Zaqatala, İsmayıllı, Lənkəran, Mingəçevir, Masallı, Sumqayıt və digər regionların ənənəvi ekspozisiyalarında Azərbaycanın daxili turizm potensialı təqdim edilir, milli mədəniyyətimizin zəngin nümunələri qonaqlara nümayiş olunur. Qarabağ regionunun gözəlliyini və turizm imkanlarını nümayiş etdirən ənənəvi stend də sərgidə yer alıb.
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva sərgidə xarici ölkələrin milli pavilyonları ilə də tanış olublar.
Sonra dövlətimizin başçısı və xanımı turistlər üçün şəhər turlarında istifadə ediləcək avtobusa və mikroavtobusa baxıblar.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva visit the 15th “AITF-2016” Azerbaijan International Tourism and Travels Exhibition
On April 8, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva visited the 15th “AITF-2016” Azerbaijan International Tourism and Travels Exhibition and the 10th “HOREX Caucasus-2016” Caucasian International Hotel, Restaurant and Supermarket Equipment and Accessories Exhibition at the EXPO Centre.
One of the leading events in the region in the tourism industry, the “AITF-2016” Exhibition marks its 15th anniversary, while the “HOREX Caucasus-2016” Exhibition celebrates its 10th jubilee.
Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva viewed expositions reflecting the country’s tourism regions.
In the traditional expositions of Gakh, Gabala, Ganja, Ismailli, Lankaran, Mingachevir, Masally, Sumgait and other regions, Azerbaijan’s historical tourism potential is presented, and rich examples of our national culture are demonstrated to visitors. There is also a traditional booth displaying the beauty and tourism capacity of the Garabagh region.
President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva made themselves acquainted also with the national pavilions of foreign countries.
Then the Head of the State and the First Lady viewed the busses and minivans to be used in Baku for city tours.